Marmara depreminde hayatını kaybedenler anıldı

Marmara depreminde hayatını kaybedenler anıldı
17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara depreminde hayatını kaybedenler Gölcük, Sakarya ve Yalova'da anıldı.
17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara depreminin 13. yıl dönümünde hayatını kaybedenler saat 03.02’de Kavaklı sahilinde yaptırılan Deprem Anıtı önünde anıldı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Marmara depreminde yaşamlarını yitirenleri rahmetle andıkları ve depremi hiçbir zaman unutmayıp unutturmayacaklarını söyledi. 
 
Marmara depreminin olduğu saat 03.02'de Deprem Anıtı önünde saygı duruşunda bulunuldu. Deprem Anıtı önünde gerçekleştirilen anmada Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Arama Kurtarma Derneği Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Emine Cebeci ile vatandaşlar katıldı. 
 
Asrın felakati olarak adlandırılan marmara depreminde büyük bir bedel ödediklerini söyleyen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, "Büyük bir felaket yaşadık. 6 bin insan şehit oldu. Yaralı olanlar, engelli kalan vatandaşlarımız oldu. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. İşallah birdaha böyle bir felaketi yaşamamayı temenni ediyorum. Bu gerçekten yola çıkarakda depreme hazırlıklı bir toplumu işalallah hepimiz oluşturacağımıza inanıyorum." dedi. Ardından denize çelenek ve karanfiller bırakıldı.
 
DEPREMDE HAYATINI KAYBEDENLER SAKARYA'DA DA ANILDI
 
Sakarya'da 17 Ağustos 1999'daki Marmara depreminde hayatını kaybedenler, Kent Meydanı'nda felaketin meydana geldiği 03.02'de saygı duruşuyla anıldı. Anma etkinliğine katılımın az olduğu gözlendi.
 
Merkez üssü Gölcük olan 7,4 büyüklüğündeki depremin 13. yıl dönümünde, Kent Meydanı'nda toplanan Sakaryalılar kaybettikleri yakınları için 03.02'de saygı duruşunda bulundu. Anmaya depremde hayatını kaybedenlerin yakınları ve AKP Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un katıldı. 
 
Depremde kızını kaybeden Firdevs Akgül, anmaya katılımın az olmasının çok üzücü olduğunu söylerek "Neden bu kadar duyarsız olduğumuzu bilmiyorum. Biz halk olarak mı öldük? Yaşayan ölüler miyiz acaba. Buraya gelmek bazılarına göre saçma bulunabilir ama burada ölmüşlerimizi, yakınlarımızı ve sevdiklerimizi anmak bana daha mantıklı geliyor. Tüm ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum" dedi. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com