Marmara İletişim'de asistan kıyımına eylem

Marmara İletişim'de asistan kıyımına eylem
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi asistanlarına uygulanan baskı ve cezaları protesto edenler fakülte önünde eylem yaptı

Eğitim-Sen'in çağrısıyla bugün 12:30'da Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde Gezi Parkı'na gittiği için ceza verilen asistanlar için eylem yapıldı. CHP Milletvekilleri Şafak Pavey, Aykut Erdoğdu ve diğer üniversitelerden gelen asistanlar eyleme destek verdi.

Öğlen saatlerinde Nişantaşı Kampüsü İletişim Fakültesi önünde toplananlar Gezi'ye destek veren asistanlara Ethem Sarısülük'ün katiliyle aynı cezanın verilmesine tepki gösterdi. Fikir Kulüpleri Federasyonu, DİSK ve KESK'in destek verdiği eylemde Eğitim-Sen 6 No'lu Üniversiteler Şubesi Başkanı İsmet Akça bir açıklama yaptı. Eğitim-Sen Gnl.Bşk. Ünsal Yıldız da yaptığı konuşmada "Bu eylemi yapmak zorunda olmaktan ülkemiz adına utanç duyuyoruz" diyerek baskıların kendilerini yıldıramayacağını ifade etti.

Eylemin sonunda Bandista müzik grubu küçük bir dinleti sundu. Eylemin ardından örgüt başkanlarından oluşan heyet Marmara Üniversitesi Rektörüyle görüşmek için M.Ü. Göztepe Merkez kampüsüne geçti. Bu sırada okula girmek isteyen öğrencileri özel güvenlik görevlileri kapıdan içeri almadı. İletişim öğrencileri daha sonra ısrarlı çabalarıyla kimliklerini göstererek içeri girmeyi başardı.

ASİSTANLAR EYLEME KATILMASIN DİYE EĞİTİME YOLLANDI

Eylemin gerçekleşeceği birkaç gün önceden duyurulmuşken bu sabah Marmara İletişim asistanları hizmetiçi eğitim bahanesiyle Göztepe Kampüsü'ne gönderildi.

KESK'in 4-5 Haziran 2013 tarihlerinde yurt çapında düzenlediği iş bırakma eylemine katılan Eğitim-Sen üyesi 11 araştırma görevlisi hakkında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığının talebiyle Rektörlük’çe disiplin soruşturması başlatılmış, soruşturma sonucunda sekiz araştırma görevlisine  24 ay kıdem durdurma cezası verilmişti. (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com