Marmara İletişim'de öğrenciler okula alınmıyor!

Marmara İletişim'de öğrenciler okula alınmıyor!
Marmara İletişim'de sınavı olmayan okula gelmesin dönemi

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı sınavı olmayan öğrencileri okula almayarak yeni bir uygulamaya daha imza attı. Okula giremeyen öğrenciler bu uygulamayı protesto etti.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı öğrencileri sınav saatleri dışında okula almama kararı alarak bir ilke daha imza attı.

Dün fakültenin girişinde öğrencilere tek tek "Dişçilik mi, İletişim mi?" diye sorularak, Dişçilik öğrencilerine arama ve kimlik uygulaması yapmaksızın içeri alınırken İletişim Fakültesi öğrencileri detaylı üst araması ve kimlik uygulaması nedeniyle sınavlarına yetişmekte bile zorluk çektiler.

Sivil polisler nezaretinde güvenlik görevlileri öğrencileri adeta bir olağanüstü hal uygulamasıyla karşı karşıya bıraktılar. Sınavları olmayan fakülte öğrencileri içeri alınmazken, ihtiyaçlarını karşılamak üzere okuldan çıkan öğrenciler de tekrar okula giremediler.

Dekanlık 24 Mayıs Cuma günü konuyla ilgili bir duyuru yayınlamıştı: "Fakültemizde sınavların rahat ve huzur içerisinde yapılabilmesi için sınav günlerinde sadece sınavı olan öğrenciler kampüse alınacaktır. Bu nedenle öğrencilerimizin sınav saatlerinden 1 saat önce kampüse gelmelerini rica ederiz".

Dekan Yusuf Devran'ın her gün yeni bir uygulamasıyla karşılaşan öğrenciler, sloganlar ve alkışlarla bu durumu protesto ederek, yolu bir süre trafiğe kapattılar. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com