Marmarabirlik zeytin alımına devam ediyor

Marmarabirlik zeytin alımına devam ediyor
Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız, zeytin alım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ali Yıldız, 2 Kasım tarihinde başlatılan zeytin alım kampanyası ile ilgili üretecinin merak ettiği konulara açıklık getirdi.

Yıldız, 3 merkez depo ve 51 köyde geçici personel ve norm kadroyla alım yapıldığını, bu merkezlere üreticilerin zeytinlerini verebileceğini ifade etti.

5 Kasım tarihine kadar 4 milyon TL tutarında bin ton zeytin teslimatının beklendiğini söyleyen Yıldız, 16 Kasıma kadar yapılan teslimatların ödemelerinin yüzde 60 tutarının 23 Kasımda ödenmesine başlanacağını, daha sonraki zamanlarda her 15 günde bir ödemelerin yapılacağını söyledi.

Yıldız. dolu vuruğu zeytinlerin yağlık zeytin fiyatı olan 90 kuruş üzerine Ortak Yardımlaşma Fonu’ndan 30 kuruş eklenerek 120 kuruştan alınacağını açıkladı.

Yıldız, “Bu yıl kampanyamızı erken açtık, sebebi ise zeytinlerin dökülmesinden dolayı dibine geçmesin bir an önce havuzlara girsin diye erken hareket ettik. Marmarabirlik yönetimi bu yıl ilk olarak iri zeytine olan talebi göz önüne alarak nihai fiyat açıklaması yaparak tüccarın üretici üzerindeki oyununu bozmuş oldu. Sadece iri zeytini değil her boydan zeytini alacağını açıklayan Marmarabirlik, üreticini mağdur olamaması için gayret gösteriyor. Mutlaka eksikliklerimiz olacaktır bunlar zaman içerisinde mutlaka çözülecektir. Mudanya Kooperatifi olarak 17 bin ton rekolte beyanına karşı kotamız 12 bin tondur, kota aşımı durumunda üreticimizin elinde var olan iri zeytinini üst birliğimizle yapacağımız çalışma sonucunda muhakkak bir sonuç elde edeceğiz” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com