Marmarabirlik'te milyonluk zarar

Marmarabirlik'te milyonluk zarar
Gemlik Marmarabirlik Kooperatifi'nin 2012 yılında 2,5 milyon lira zarar ettiği öne sürüldü. Zararın bu sene de tekrarlanması durumunda Gemlik Kooperatifi'nin kapanarak Orhangazi'ye bağlanması gündeme geldi.

Gemlik’te basın kuruluşlarını ziyaret ederek konuyla alakalı bilgi veren kooperatifin eski başkanlarından İbrahim Aksoy ve yöneticilerden Erhan Süzer, pazar günü mali kongresi yapılacak olan 72 Nolu Marmabirlik Tarım Satış Kooperatifi'nin  2011 ve 2012 yılında zarar ettiği ve bu yıl tekrar zarar edilmesi durumunda ana sözleşme gereği en yakın kooperatif olan Orhangazi'ye bağlanacağını iddia etti.

Kooperatifin eski başkanlarından İbrahim Aksoy ve yöneticilerden Erhan Süzer, son iki yılda yönetimin birliği zarara uğrattığını, 2011 yılında 930 bin lira olan zararın 2012 yılında 2 milyon 447 bin lira olduğunu ifade etti.

Aksoy, 2013 yılında da zarar edilmesi halinde Gemlik Kooperatifi'nin kapanarak Orhangazi Kooperatifi'nin yönetimine gireceğini söyledi.

Aksoy, 2 binin üzerinde ortağı bulunan Gemlik Marmarabirlik Kooperatifi'nin yöneticilerinin müstahsilin hakkını koruyamadığını ileri sürerek, "Şimdi hangi yüzle ortaklarının karşısına çıkıp faaliyet raporuna oy isteyecekler bilmiyorum" dedi.

Marmarabirlik Kooperatifi'nin bu yıl 48 bin ton zeytin alacağını söylemesine rağmen 44 bin 500 ton zeytin aldığını, dolayısıyla zarar etmenin ya da sıkıntı yaşamanın söz konusu olmadığını söyleyen Aksoy, "Kongrede mali rapora oy verenler kooperatifin kapanmasını ve Orhangazi'ye bağlanmasına oy verecekler" diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com