Marmara'da korkutan deprem

Marmara'da korkutan deprem
Tekirdağ sallandı İstanbul'dan hissedildi

Marmara güne sallanarak başladı. Merkez üssü Marmara Ereğli'si olan 4.7 şiddetindeki  deprem Tekirdağ'ı salladı. Asıl deprem ve ardından gelen 2 artçı sallantı İstanbul'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, 4.7 büyüklüğündeki ilk deprem saat 06.13'te Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinin 13 kilometre güneyinde, yerin 9,6 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Deprem, Tekirdağ ve ilçeleri ile İstanbul'da da hissedildi.       

2 ARTÇI DEPREM DAHA OLDU

Saat 06.13’te yaşanan 4.7 büyüklüğündeki depremin ardından 2 artçı deprem daha yaşandı. İlk depremden 7 dakika sonra 06.21’de 4.1 büyüklüğünde ve denizin 7.4 kilometre derinliğinde, saat 06.25’te de yine merkez üstü Marmara Denizi Marmara Ereğlisi açıklarında 2.8 büyüklüğünde artçı depremler meydana geldi.

Bölgedeki deprem aktivitesinin 7 gün 24 saat izlendiği kaydedilen açıklamalarda, "6,97 ve 7,01 kilometre derinliğindeki depremlerin Marmara Ereğlisi'ne uzaklıkları 19,18 ve 20,02 kilometre olarak ölçüldü. Depremlerde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır" ifadesi kullanıldı.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com