Marmara'da Sıcaklık Artıyor!

Marmara'da Sıcaklık Artıyor!
İşte son tahminler...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı ve Orta Akdeniz, Muğla, Kars, Ardahan, Erzincan ve Afyon ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Erzurum çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Dalaman, Fethiye, Finike, Kaş, Kale, Kumluca ve Alanya, Manavgat ve Gündoğmuş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda 3-5 derece azalacak, Marmara ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda 2-4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette; Marmara ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

UYARILAR

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların öğle saatlerinden itibaren Dalaman, Fethiye, Finike, Kaş, Kale, Kumluca, Alanya, Manavgat ve Gündoğmuş çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, Su baskını, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb. )karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgar uyarısı: Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Toz taşınımı uyarısı: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çamur şeklinde yağış, hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Çığ ve kar erimesi uyarısı: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine, Doğu Anadolu bölgesinde artan hava sıcaklığı ile birlikte ani kar erimesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com