Marmaray demiryolu araçlarının motorları TÜLOMSAŞ'ta üretilecek

Marmaray demiryolu araçlarının motorları TÜLOMSAŞ'ta üretilecek
Eskişehir Türkiye Lokomatif Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayrı Avcı, Marmaray projesinde kullanılacak demiryolu araçlarının cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta üretileceğini söyledi.

Eskişehir Türkiye Lokomatif Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayrı Avcı, Marmaray
projesinde kullanılacak demiryolu araçlarının cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta üretileceğini söyledi.

Genel Müdür Avcı yaptığı açıklamada, TÜLOMSAŞ'ın 2023 vizyonu gereğince son yıllarda uygulamakta olduğu demiryolu araç sektörünün bütününü kapsayan vizyoner çalışmaları sonucunda belirlemiş olduğu hedeflere sabırla ve azimle ulaşmakta olduğunu belirterek, 'Ana ürün bazında lokomotif, yük vagonu ve dizel motor gibi ana ürünlerimiz; yurt içi ve yurt dışı pazarda gittikçe artan bir ivmeyle talep edilir hale gelmiştir. Bu kapsamda yeni konsept tanımlamamızda ana ürün olarak belirlenen ve lokomotiflerde kullanılan ileri teknoloji ürünü cer motorlarının dünya demiryolu pazarlarına sunulmasına yönelik çalışmalarımız sonuçlandırılmış ve ilk sipariş Bombardıer firmasından alınarak, üretim sürecine başlanmıştır. Cer Motoru üretim ve satışına yönelik olarak yürüttüğümüz faaliyetler kapsamında; Marmaray projesinde kullanılacak demiryolu araçlarının imalatını yapacak olan Rotem firmasının ihtiyaç duyduğu 240 adet yüksek teknoloji ürünü cer motorlarının TÜLOMSAŞ'ta imalatına yönelik görüşmeler tamamlanmış ve sipariş sözleşmesi taraflarca imza altına alınmıştır. Böylece TÜLOMSAŞ' ın sahip olduğu imkân ve kabiliyetler ile bilgi birikimi, ileri teknoloji gerektiren ürünleri başarıyla üretebileceğini göstermesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bir başka anlatım şekli ile Şirketimizin teknolojik seviyesi ve ürüne ait kalite gereksinimlerinin karşılanabilirliği ve rekabetçi koşulların sağlanması gibi konulardaki başarısı da kanıtlanmış olmaktadır. Ayrıca, Marmaray projesi kapsamında 330 adet motorlu boji ve bin 100 adet tekerlek takımı üretim siparişi de alınmıştır' dedi.
Avcı, alınan siparişle ilgili olarak, gerek yurt içi pazarlarda ve gerekse yurt dışı pazarlarda ürün güvencesinin göstergesi olan yüksek teknolojinin gerektirdiği, kalite seviyesindeki imalatı ve rekabetçi koşulları sağlamadaki başarısının sektörel pazardaki tercih edilme nedeni olduğunu belirterek,
'TÜLOMSAŞ'ın Eskişehir'in ve bölgenin Demiryolu Araçları Üretim Merkezi olması yönündeki çalışmalarının artan bir ivmeyle sürmektedir' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com