Marmara'ya yağış geliyor

Marmara'ya yağış geliyor
İstanul'a yağış geliyor hava serinliyor

Sıcaklıkların bunaltmaya başladığı son günlerde yağmur müjdesi geliyor. Dün Edirne'de etkili olan yağış ve fırtına Marmara'nın genelinde etkili olacak. Son bilgilere göre bu geceden itibaren Marmara'ya yağış geliyor ve yarın da devam ediyor. Yağışlar kuvvetli olacak hatta yıldırım ve şimşek bekleniyor. Yağışın kuvvetli kısmı yarın sabah ve öğlen aralığında görülüyor.

Yağışlar Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'ya etkin olacak. Sıcaklıkta 5 derecelik bir düşüşe sebep olacak yağışlar Cuma gününden sonra yerinin tekrar güneşli havaya bırakacak.

Diğer bölgelerde beklenen hava durumları da şöyle;

Ege Bölgesi bol güneşli. Kıyı kesimlerde 36-37, iç kesimlerde 30-31 derecelerde sıcaklık var. Perşembe de, cuma da gökyüzünün durumu değişmiyor, sıcaklıklar 1-2 derece azalabilir.

Akdeniz Bölgesi’nde de Ege gibi nem oranı düşük, güneş bolca görülüyor. Sıcaklık Antalya çevrelerinde 37-38 derecelerde, bölgenin doğusu ise 35 dereceye kadar çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesi de bol güneşli. Bu durum Perşembe-cuma da pek değişmeyecek. Sıcaklık yer yer 30 dereceleri buluyor, Konya çevrelerinde 30 derecenin üzerine çıkıyor.

Karadeniz’den de yağışlar ayrıldı ancak 1 Ağustos perşembe günü Batı Karadeniz’e yağış tekrar gelecek, bölgesel ve 1 günlük yağış cuma etkisini yitiriyor.

Doğu Anadolu Bölgesi bol güneşli. Kuzeyinde 25 derecelerde, güneyinde 32-33 derecelerde sıcaklık var. Perşembe günü de gökyüzünün durumu değişmeyecek.

Güneydoğu yine bol güneşli. Nem oranları çok düşük, tek hanelerde. Sıcaklık 35 derece civarında. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com