Marmaray'da faciadan dönüldü!

Marmaray'da faciadan dönüldü!
Marmaray'dan binlerce kişi ölümden döndü.
Başbakan Erdoğan ve yandaş medyanın asrın projesi olarak lanse ettiği, Marmaray'da dün yaşananlar tam bir skandal olarak değerlendirildi. Kimsenin projenin büyüklüğüne lafının olmadığı, sadece Marmaray'ın tam olarak hazır olmadığı, tamamlanamadığı için eleştirildiği belirtildi.
 
TMMOB'un, proje mühendislerinin ve uzmanların "felaket olur" uyarılarına rağmen önceki gün açılışı yapılan Marmaray'da  elektirik kesintisine uğrayarak tünelin ortasında kalan ve daha sonra tüneli yürüyerek geçen vatandaşların hepsi elektirik çarparak ölebilirdi.
 
Projede 8 yıl boyunca çalışan ve Marmaray'ın bu haliyle açılmasının felakete davetiye çıkaracağı uyarısında bulunan sinyalizasyon ve haberleşme sistemleri uzman baş mühendisliğinden emekli yüksek mühendis Rıza Behçet Akcan vatandaşların yürüdüğü sırada elektirikler gelseydi yürüyen vatandaşların ölebileceğini belirtti.  Akcan "Sabahki elektrik kesintisi sırasında insanların yürüdüğü yere hatta elektrik varken yüksek voltajlı elektrikten dolayı bizi sokmuyorlardı. İnsanlar orada yürürken elektrikler gelmiş olsaydı insanlar elektrik akımın kapılıp ölmüş olurdu. Büyük bir facianın eşiğinden dönülmüş" dedi.
 
İsmini vermek istemeyen test mühendisi şunları kaydetti: "Bu arıza bize acil durum senaryolarının da işlevsiz kaldığını gösteriyor. Tüm İstanbul'da elektrikler kesilse bile elektriği sağlayacak sistem o testi geçememiş demek ki. Elektrikleri kesildiği zaman yangın çıkmış olsaydı da acil durum senaryolarının işlevsiz kalacağını gösteriyor bu arıza."
 
AKP Hükümeti ise hala aksakları ve eksiklikleri kabül etmiyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com