Marmaris'te moloz mesaisi

Marmaris'te moloz mesaisi
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, turizm sezonunun bitip inşaat sezonun başlamasının ardından ormanlık alanlar ve dere yatakları, moloz atıklarıyla doldu.

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, turizm sezonunun bitip inşaat sezonun başlamasının ardından ormanlık alanlar ve dere yatakları, moloz atıklarıyla doldu. Son olarak Günnücek Mevkisi Milli Park sahasında bulunan bir alandaki iki kamyon moloz, belediye ekiplerince temizlendi.

Marmaris'te inşaat sezonun başlamasıyla ormanlık alanlar ve dere yataklarında moloz atıkları görülmeye başlandı. Belediye ekiplerince atıklar toplanırken yetkililer, moloz döken kişilerin görülmesi halinde ihbar edilmesi çağrısı yaptı. Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri yetkilisi Barış Ünlü, "Özellikle yürüyüş yollarına akşam saatlerinde molozlar atılıyor. Vatandaşlarımızdan gördükleri kaçak dökümleri bizlere ihbar etmelerini ve eğer mümkün oluyorsa döküm yapan aracın plakasını da almalarını istiyoruz" dedi.

15 LİRADAN KAÇMAK İÇİN

Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir katı atık depolama tesisi bulunduğunu hatırlatan Barış Ünlü şöyle devam etti:

"İnşaat sezonunda bu tür moloz atıklarıyla sürekli karşılaşıyoruz. Traktörler atıkları para karşılığında taşıyor. Büyükşehir Belediyesi'ne ait katı atık depolama tesisine götürüp bırakmaları gerekiyor. Ancak atık alım bedeli olan 10 lira ve yol masrafına eklenecek ekstra 5 lira mazot parası ödememek için ormanlık alanlara molozları bırakıyorlar. Toplamda 15 lira için doğayı katlediyorlar. Oysa ki yakalandıklarında ödeyecekleri para cezaları 7 bin lirayı buluyor. Küçük hesaplar için hem doğayı katlediyorlar, hem de kendilerini daha büyük risklerin altına sokuyorlar."

FOTOĞRAFLI

Marmaris'te moloz mesaisi

Marmaris'te moloz mesaisi

Marmaris'te moloz mesaisi

Marmaris'te moloz mesaisi

Marmaris'te moloz mesaisi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com