Mart Ayı Kütahya İçin Verimli Geçti

Mart Ayı Kütahya İçin Verimli Geçti
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı yaptığı basın toplantısında Türkiye'de siyasetin son dönemlerde etik bir seviye kazandığını, yüksek standratalara ulaştığını ifade ederek, Türkiye'nin bir kriz ülkesi olmaktan çıkmaya başladığını iddia etti

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı yaptığı basın toplantısında Türkiye'de siyasetin son dönemlerde etik bir seviye kazandığını, yüksek standratalara ulaştığını ifade ederek, Türkiye'nin bir kriz ülkesi olmaktan çıkmaya başladığını iddia etti.

Son dönemlerde Türkiye'de yapılan yatırımların, duble yolların, toplu konutların, yeni hastane ve okulların Kütahya'da yükseldiğini belirten Nazlı, KÖYDES programı çerçevesinde Kütahya'nın köylerinde de gereken çalışmaların yapılacağını söyledi.
Mart ayı toplantılarını tamaladıklarını ve gündemde yer alan 13 madde ile idare tekliflerini karara bağladıklarını belirten Nazlı, 11 adet önergeyi de ilgili komisyonlara sevk ettiklerini belirtti. Mart ayı toplantılarının en önemli gündem maddesinin 2009 yılı faaliyet raporunun görüşülme konusu olduğunu söyleyen Nazlı, Vali Kocatetepe tarafından meclise sunulan faaliyet raporunun görüşülerek oybirliği ile kabul edildiğini de ifade etti.
2010 yılında 33.500,000,00 TL'lik bütçe ile Kütahya'nın her köşesine hizmet götürme çabası içinde olduklarını vurgulayan Nazlı, Kütahya'nın gelişmesi için İl Genel Meclisi olarak üstlerine düşen görevleri yerine getireceklerini de sözlerine ekledi. Karamanca Beldesi'nin Simav'a bağlanması için yapılan gizli oylamada 11 evet oyuna karşı 24 hayır oyu ile red edildiğini açıkladı.
Kütahya'da termal turizmin gelişmesi için Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Fizik Tedavi Hastanesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Vural Kavuncu'yu Kütahya'ya davet ettiklerini, Kavuncu'nun ''Kaplıca Turizmi'' konulu bir konferans vererek meclis üyelerini ve belediye başkanlarını bilgiledirdiğini söyledi.
Kütahya'da termal turizmi geliştirmek için meclis olarak çalışmalara başladıklarını vurgulayan Nazlı, termal turizmin gelişmesi ile birlikte Kütahya'nın kalkınacağını özellikle belirtti.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com