Martlı göleti fotoğrafçıların ilgi odağı

Martlı göleti fotoğrafçıların ilgi odağı
Kütahya'nın Simav ilçesinde, orman örtüsü ve şelaleler arasında doğal güzelliklere sahip Martlı Göleti, doğa fotoğrafçılarının ilgi odağı haline geldi.

Deniz seviyesinden 2 bin 200 metre yükseklikteki Akdağ eteklerinde bulunan Martlı Göleti, doğal güzellikleriyle hafta sonlarında piknik yapmak isteyen vatandaşların yanı sıra profesyonel ve amatör fotoğrafçıların da ilgisini çekiyor.
     İlkbaharda yeşil örtüyle kaplanan gölet çevresinin şelaleyle oluşturduğu bütünlüğü görüntülemek isteyen fotoğrafçılar, internette kurdukları sitelerde randevulaşarak gruplar halinde buraya geliyor.
     Kaymakamlık ve İl Özel İdaresi'nin çalışmalarıyla ulaşımında kolaylık sağlanan bölge, özellikle hafta sonlarında yurdun dört bir yanından amatör fotoğrafçıları konuk ediyor.
     Manisa'nın Saruhanlı ilçesinden Simav'a gelen amatör doğa fotoğrafçısı Raşit Selçuk, Türkiye'de yaşayan herkesin bu güzellikleri görmesi gerektiğini söyledi.
     Bölgeyi tanıtmak için burada çektiği fotoğrafları öncelikle İzmir ve Manisa'da sergilemeyi hedeflediğini belirten Selçuk, Martlı Göleti ve şelalenin doğa fotoğrafçıları için önemli güzellikler barındırdığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com