Masa kapma mücadelesi

Masa kapma mücadelesi
Eskişehir'de, İncirlik Üssü'nün kapatılması için izinsiz stant açıp imza toplayan iki gence zabıta müdahale etti.

Eskişehir'de, İncirlik Üssü'nün kapatılması için izinsiz stant açıp imza toplayan iki gence zabıta müdahale etti. Stant açtıkları masayı zabıtaya kaptırmamak için uzun süre mücadele veren ve görevlilerin peşinden koşan genç bayanın imdadına, tesadüfen yoldan geçen bir kadın avukat yetişti.
İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı Adalar mevkisine gelen Çiğdem Yahşi ile Hasan Aksoy, İncirlik Üssü'nün kapatılması için izinsiz stant açtı. Bir süre sonra Büyükşehir Belediyesi zabıta görevlileri, yaya yolunu işgal ettikleri ve izinsiz stant açtıkları için gençleri masayı kaldırmaları hususunda ikaz etti. Masalarını kaldırmamakta ve görevlilere vermemekte ısrar eden Yahşi ve Aksoy ile zabıta memurları arasında tartışma çıktı. Gençler masayı vermemek, zabıta görevlileri de almak için uzun süre mücadele verdi. Polislerin gençleri tutmasıyla zabıta masayı alıp bulvardan uzaklaşmak istedi. Ancak Çiğdem Yahşi, İki Eylül Caddesi'ne kadar 'Zabıta masamızı kaçırıyor' deyip görevlilerin peşinden koşarak, masayı ve topladıkları imza föylerini geri istedi. 'Belediyeye gel verelim' yanıtını alan Yahşi, 'Biz burada Amerika'ya karşı masa açtık. İlk hafta imzamızı topladık.
İkinci hafta yine bize müdahale ettiniz. Biz burada rahatlıkla basın açıklaması yapabiliyorsak, izinsiz stant da açabiliriz. İmza toplamaya devam etseydik, zaten yarım saat sonra masayı kapatacaktık. Haftaya yine imza toplamaya devam edeceğiz' dedi.
Zabıtanın bahse konu yere araçsız geldiği anlaşılınca, emniyet yetkilileri masayı belediyeye kadar ekip otosuyla götürmelerine izin verdi. Bu esnada tesadüfen caddeden geçen Pınar Çelik Arpacı adlı avukat, Çiğdem Yahşi'ye yardımcı olmak için zabıta görevlileriyle konuştu. Arpacı'nın imza föylerinin teslim edilmesi sözünü almasının ardından Hasan Aksoy zabıtalarla birlikte belediye gitti. Yahşi ve avukat ise söz konusu yerden uzaklaştı.
Çiğdem Yahşi ile Hasan Aksoy'a, Kabahatler Kanunu'na göre 70'er lira para cezası kesildiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com