Masa tenisi Turnuvası Kütahya'da yapıldı

Masa tenisi Turnuvası Kütahya'da yapıldı
Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Erkek Yetiştirme Yurtları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları Kütahya'da yapıldı.

Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Erkek Yetiştirme Yurtları Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Grup Müsabakaları Kütahya'da yapıldı.

Kütahya Yetiştirme Yurdu, Kütahya Çocuk Esirgeme Kurumu, Manisa, Eskişehir, Konya, Çanakkale yetiştirme yurtları arası düzenlenen masa tenisi turnuvasında takımlar birbirleriyle yarıştı.
Finale Kalan Kütahya Yetiştirme Yurdu ve Kütahya Çocuk Esirgeme Kurumu takımları final maçına çıktı. A, B ve C katagorisinde düzenlenen turnuvada Kütahya Yetiştirme Yurdu Takımı birinci oldu. Birinci olan Kütahya Yetiştirme Yurdu Ordu'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Manisa Yetiştirme Yurdu Beden Eğitimi Öğretmeni Güngör Bozdak şunları söyledi: “Bu organizasyonun amacı çocukarın sosyalleşmesinin sporla daha kolay ve sağlıklı olmasındandır. İnşallah bu konuda başarılı oluruz.”dedi.
Kütahya Yetiştirme Yurdu Müdürü Hamdi Soyuöz ise gazetemize yaptığı açıklamada “Türkiye geneli Erkek Yetiştirme Yurtları Arası Kütahya 3. Masa Tenisi Şampiyonası ön elemesi ilimizde yapılmaktadır. Bu bölgedeki altı ilimizi ağırlamaktayız. Çocuklarımız bizlere emanet olduğu için onları en iyi şekilde yetirmek asli görevimizdir. Ön eleme grup müsabalarına katılan çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi sizin aracılığınız ile tebrik ediyorum.” dedi.
Turnuva sonrasında Kütahya Yetiştirme Yurdu 1. oldu. Sırasıyla ikinciliği Kütahya Çocuk Esirgeme Kurumu, Üçüncülüğü Manisa Yetiştirme Yurdu, Dördüncülüğü Konya Yetiştirme Yurdu, Beşinciliği Eskişehir Yetiştirme Yurdu, Altıncılığı Çanakkale Yetiştirme Yurdu aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com