"Masada oturan okul yöneticisi istemiyorum"

"Masada oturan okul yöneticisi istemiyorum"
Öğrenci sayısının çokluğu ve konumu ile Meslek Liseleri arasında en çok tercih edilen orta dereceli okul olan Kütahya EML Müdür ve Müdür Yardımcıları toplantı yapan Vali Şükrü Kocatepe, son günlerde öğrencilerde görülen davranış bozuklukları, sigara kull

Öğrenci sayısının çokluğu ve konumu ile Meslek Liseleri arasında en çok tercih edilen orta dereceli okul olan Kütahya EML Müdür ve Müdür Yardımcıları toplantı yapan Vali Şükrü Kocatepe, son günlerde öğrencilerde görülen davranış bozuklukları, sigara kullanma alışkanlıklarında artış, derslere ilgisizlik gibi konularda uyarılarda bulundu.

Yetişme çağında olan lise öğrencilerine şiddet ve kötü söz kullanmadan, güzel örnekler ve ikna edici yumuşak sözlerle yaklaşılmasının önemli olduğunu belirten Vali Kocatepe; öğrencilerin ders saatlerinde gezerken görüldükleri, sigara içen öğrenci sayısının geçen yıllara göre daha çok görüldüğünü, okula bıçakla gelen öğrencinin olduğunun görüldüğünü, bunların ileride doğabilecek olumsuzlukların belirtisi olduğu, okulda öğretim yanında eğitime de ağırlık verilmesinin önemli olduğunu bu nedenle de öğrenci velileri ile sık, sık görüşülmesinde fayda olduğunu belirtti.
Masada oturan okul yöneticisi istemediğini tekrarlayan Vali Kocatepe, başarısız olan okul yöneticilerinin ikinci uyarı yapılmadan görevden alınacağını bildirdi.
2. Endüstri Meslek Lisesi inşaatının Bakanlıkça ihale edilmek üzere olan bir binada açılmasının planlandığını belirten Vali Kocatepe, okulun açılmasıyla yeni bölümler açılacağını ve mevcut EML'nin yükünün de azalacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com