Masada yolsuzluk ve rüşvet operasyonu vardı!

Masada yolsuzluk ve rüşvet operasyonu vardı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki 5 kişilik heyetle ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde gündemi konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberindeki 5 kişilik heyetle ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu.

Yemekte, Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu da gündeme gelirken, Kılıçdaroğlu soruşturmanın sonuna kadar yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ricciardone de Türkiye’de demokrasi ve şeffaflığı desteklediklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu. ABD Büyükelçiliği Rezidansı’nda gerçekleşen yemek yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. Kılıçdaroğlu, ABD temaslarının ardından gerçekleşen yemeğe, ABD ziyaretinde de yer alan 5 isimle birlikte katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, görüşmeye ilişkin ANKA’ya yaptığı açıklamada, öğle yemeğinin ABD Büyükelçisi Ricciardone’nin davetiyle gerçekleştiğini belirtti. Loğoğlu, Ricciardone’nin CHP’nin Washington ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu’yla görüşmek istediğini bildirerek, davetin haftalar öncesinde yapıldığına dikkat çekti.

Yemekte Loğoğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Şafak Pavey, CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk ve Bursa Milletvekili Aykan Erdemir de yer aldı. Yemeğin bir sohbet toplantısı şeklinde gerçekleştiğini söyleyen Loğoğlu, ”Ağır bir hava yoktu” dedi.

Loğoğlu, yemekte Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyaretine ilişkin değerlendirmelerini Büyükelçi Ricciardone ile paylaştığını ifade ederek, Ricciardone’nin de kendisine ulaşan değerlendirmeleri heyete ilettiğini belirtti. Loğoğlu, “Karşılıklı olarak bu ziyaretin çok yararlı geçtiği ve bu tür temasların devam etmesinin yararlı ve gerekli olacağı ifade edildi” dedi.

RİCCİARDONE’DEN DEMOKRASİ VE ŞEFFAFLIK VURGUSULoğloğlu, yemekte Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonun da gündeme geldiğini belirterek, Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar CHP’nin kamuoyuyla paylaştığı görüşlerini Ricciardone’ye de aktardığını söyledi. Kılıçdaroğlu öncelikle İçişleri Bakanı olmak üzere, demokratik bir ülkede bu iddialar karşısında Bakanların istifa etmesi ve soruşturmanın da sonuna kadar yürütülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Loğoğlu, Ricciardone’nin de bütün her yerde demokrasi ve şeffaflığı destekledikleri gibi, Türkiye’de de böyle olmasını istediklerini ifade ettiğini aktardı.  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com