Maslak'ta 'Ağaoğlu yıkımı' başladı, halk direniyor!

Maslak'ta 'Ağaoğlu yıkımı' başladı, halk direniyor!
Dün akşam saatlerinde Ali Ağaoğlu'nun "Maslak 1453" projesi kapsamında şantiye işlemeye başladı. Maslak sakinleri şantiyeye giden kamyonları engellerken, olay yerine polis geldi. Şirket yetkilileri "sorunu yarın halledeceklerini" söylediler.

23 Kasım akşamı mahalleliler Ağaoğlu’nun Maslak 1453 projesi şantiyesinin yolunu kapattılar. Şantiyeye kamyon giriş çıkışına bir süreliğine engel olan halk, olay yerine polis ekiplerinin gelmesiyle eylemine son verdi. Ağaoğlu firması yetkilileri sorunun yarın giderileceği sözünü verdi. Ancak daha önce olduğu gibi bu sefer de verilen sözlerin yerine getirilmemesi durumunda mahalleliler eylemlerine devam edeceklerini söylediler.

Çoşkun Tozlu, Ağaoğlu projesinin gündeme gelmesinden önce TOKİ ile sonrasında ise Ağaoğlu firmasının yetkilileri ile haklarının verilmesi konusunda pek çok kez görüştüklerini ancak karşılık bulamadıklarını belirtti.

Coşkun Tozlu ve ailesine ait sekiz daire, iki dükkan, bir ahır ve seksen ağacın bulunduğu meyve bahçesi, Maslak 1453 projesi kapsamında yıkılmış durumda.

Toplumcu Mimarlar ve Mühendisler Meclisi'nden (TMMM) konu hakkında yapılan açıklama şöyle:

"Ağaoğlu'nun aşağıdaki kendi beyanına rağmen, Fatih Ormanı bölgesindeki kiralama ve tahsis sözleşmesinin iptal kararı, sanki Maslak 1453 projesinin iptaliymiş gibi yankı bulmuştu.

Orman Bakanlığınca iptal edilen sözleşme, oradaki mesire yerinin kiralama ve tahsis sözleşmesidir, Maslak 1453 Projesi ile uzak yakın ilgisi yoktur.

Oysa 23 kasım akşamı Ağaoğlu Holding'in Maslak 1453 Projesinin Satış Ofisi bölgesine gittiğimizde evleri, ahırları, dükkanları yıkılan ve yıkılmaya devam eden, ağaçları kesilen mahalleliler sokaktaydılar.

Yıkıntıların arasında ateş başında ısınmaya çalışıyor bir yandan da verilen sözlerin tutulmayacağının artık farkına vardıklarını bu yüzden tepkilerini dile getirmek ve mağduriyetlerinin giderilmesi için mücadele edeceklerini söylüyorlardı. Hak aramak suç muydu?

Ağaoğlu'nun iddiasındaki gibi 1 koyundan iki post mu istiyorlardı, yoksa Ağaoğlu onlardan her şeylerini, 40 yılllık yaşam alanlarını, barınma haklarını mi istiyordu küstahça?

Toplumcu Mühendisler ve Mimarlar Meclisi diyor ki;

Maslak 1453 ile 320 Bin metrekarelik beton dökümüne başlandı, yaşamın, insanlığın, doğanın üzerine!!!!"  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com