Mat Ofset Ailesi'nin çeyrek asır onuru

Mat Ofset Ailesi'nin çeyrek asır onuru
Kütahya Simav'da matbaacılık ve gazetecilik sektörüne 1986 yılında kısıtlı imkanlarla başlayan MAT Ofset Matbaacılık, 24 yılda rakipleri küçülürken büyüdü ve gelişti.

Kütahya Simav'da matbaacılık ve gazetecilik sektörüne 1986 yılında kısıtlı imkanlarla başlayan MAT Ofset Matbaacılık, 24 yılda rakipleri küçülürken büyüdü ve gelişti. İki kişi ve tek makine ile başlayan çeyrek asırlık serüvenin sonunda şimdi çevre il ve ilçelerin yanı sıra Almanya başta olmak üzere bazı AB ülkelerine bile iş yapar hale gelen ofset tesislerine kavuştu. Son bir aylık süreçte İlçede günlük yayınlanan Simav'ın Sesi ve SOM Ofset Tesislerini de bünyesine dahil eden MAT Ofset Matbaacılık, ilçede iki ofset ve günlük yayınlanan iki gazetenin de sahibi oldu.
24. yıl anısına 15 çalışanın yanı sıra aileleriyle Eynal Kaplıcaları Restoranda akşam yemeğinde bir araya gelen MAT Ofset Sahibi Mehmet Adil Turgut, çeyrek asırda gelinen noktada tek sermayelerinin yürekleri olduğunu söyledi. Simav halkı ve çalışanlarının katkı ve destekleriyle bu günlere gelindiğini vurgulayan Simav'ın genç yaştaki Medya Patronu Mehmet Adil Turgut, daha güzel günlerin kendilerini beklediğini söyledi.
Bu günlere, dönmeyen ve satılmayan kalem, sulanmayan mürekkep, güçlünün değil mazlumun yanında yer alarak ve kar amaçlı ticarete hizmet etmeyerek geldiklerini vurgulayan Mehmet Adil Turgut, kendilerini bu noktaya getiren prensiplerinden bundan sonra da taviz vermeyeceklerini vurguladı. MAT Ofset çalışanları, aileleriyle birlikte katıldığı yemeğin ardından müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com