Matbaacıların yerel seçim mesaisi

Matbaacıların yerel seçim mesaisi
30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala sadece adaylar değil matbaacılarda yılın en hareketli günlerini yaşıyor

AĞRI (AA) - ORHAN GÜNGÖR - 30 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala sadece adaylar değil matbaacılar da yılın en hareketli günlerini yaşıyor.

Tüm adaylar yerel seçimlerde başarılı olabilmek için reklam yarışını sürdürüyor. Belediye başkanlığı, muhtarlık, encümenlik adayları bayrak, afiş ve fotoğraflarıyla iyi bir reklam yaparak sonuca gitme çabasında. Ağrı'daki matbaacılar ise adaylardan gelen siparişleri yetiştirmek için gece gündüz çalışıyor.

Seçim yoğunluğunun son güne kadar süreceğini belirten kentteki bir matbaanın işletmecisi Murat Hançer, aldıkları siparişleri yetiştirebilmek için bazen gece saatlerine kadar çalıştıklarını ifade etti.

Özellikle muhtar adayı sayılarının bu seçimlerde yüksek olduğunu vurgulayan Hançer, "Muhtarların maaşlarının asgari ücrete getirilmesi aday sayısını arttırdı. Herkeste bir istek oluştu. Bazı mahallelerde 10-15 kişinin muhtar adayı olması bizim işleri de diğer seçimlere göre iki kat arttırmış durumda. Partilerin, muhtarların, encümen adaylarının reklam yarışından dolayı yoğun çalışıyoruz" dedi.

- "Muhtar adaylarına cevap vermekte zorlanıyoruz"

İki ay boyunca sürekli çalıştıklarını söyleyen matbaa işletmecisi Tuncay Hançer de "İşlerimizdeki bu hareketlilik gece geç saatlere kadar devam ediyor. Özellikle muhtar adayları geliyorlar reklam afişi bastırmak için onlara cevap vermekte zorlanıyoruz. Afişler, el broşürleri... Bu çalışmamızın son güne kadar devam edeceğini düşünüyoruz. Seçimlerden sonra işlerimiz duracaktır" diye konuştu.

Basım ustası Harun Kaplan ise her mahallede birden fazla muhtar adayı olmasından dolayı işlerinin arttığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Seçim dönemi nedeniyle öncelik verdiğimiz adayların reklam çalışmaları. Diğer matbaa işleri pek yoğun değil. Herkes kendisini seçime vermiş, geceli gündüzlü yoğun bir şekilde çalışıyor. Afiş, billboard, branda, muhtarlar için oy pusulaları basıyoruz. Adaylar arasında büyük bir rekabet olduğundan dolayı son güne kadar çalışacağımızı düşünüyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com