Mavi kapaklar tekerlekli sandalyeye dönüştü

Mavi kapaklar tekerlekli sandalyeye dönüştü
Kütahya’nın Altıntaş Çok Programlı Lisesi “Toplum Hizmeti Projesi” kapsamında ilçede bir engelli vatandaşa tekerlekli sandalye verilmesini sağladı.

Altıntaş Çok Programlı Lisesi öğrencileri tarafından yapılan “Toplum Hizmeti Projesi” kapsamında, okulun idareci, öğretmen ve öğrencileri ile projeyi öğrenen duyarlı vatandaşların da gayretleriyle toplanan mavi kapaklar, ilçede tekerlekli sandalye ihtiyacı olan bir engelli vatandaşın bu ihtiyacı giderildi.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında, projeye destek aramak ve toplanan mavi kapaklar karşılığında tekerlekli sandalye almak için atv’de yayınlanan ve Esra Erol’un sunduğu İzdivaç programına katılan proje ekibi, projede 25 bin civarında toplanan mavi kapaklar karşılığında tekerlekli sandalye aldı.

Alınan tekerlekli sandalyenin ilçede ihtiyacı bulunan bir vatandaşa verilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ile temasa geçildi.

Yapılan örnek çalışma sonunda tekerlekli sandalye, okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerle birlikte 7 yıldır felç hastası olan Emine Güngör’e teslim edildi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com