"Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor" etkinliği

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor etkinliği
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım:- "İHH olarak sadece 40 bin yetime bakıyoruz. Bazı misyoner teşkilatlar 3 milyon yetime bakıyor. Onun için herkes bir yetime bakacak şekilde kendi ihtiyaçlarını kısıtlasın

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İHH olarak sadece 40 bin yetime bakıyoruz. Bazı misyoner teşkilatlar 3 milyon yetime bakıyor. Onun için herkes bir yetime bakacak şekilde kendi ihtiyaçlarını kısıtlasın" dedi.

Yıldırım, İHH-AYDER tarafından, Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor" dayanışma gecesine katıldı.

Zalimlerin öldürmekten zevk aldığını, Müslümanların da yardım etmekten mutluluk duyduğunu belirten Yıldırım, her zaman birlik olup, zulüm görenlerin yanında olmak gerektiğini söyledi.

Darbe girişimlerinin hepsini hainlik olarak gördüğünü ifade eden Yıldırım, Müslümanların mutlaka bir gün zafere ulaşıp, yeryüzünü özgürleştireceğine inandığını dile getirdi.

Şu anda Suriye halkının yardıma ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Çocuklar ayakkabısız geziyorlar. Siz çocuğunuz üşümesin diye bir sürü elbise giydiriyorsunuz. İsraf etmeyin, elinizdeki bütün fazla malzemeleri yardıma muhtaçlara verin ki Allah da size versin. Evdekileri harekete geçirecek olan kadınlardır. Sizler, etrafınızdakileri yardım için teşvik edeceksiniz. Kadınlar eşlerini ikna edip, diğer ülkelerdeki yetimhanelere gitsin. Oradaki çocukların şefkate, sevgiye ve yardıma ihtiyacı var. Çocuklarınıza vermeyi öğretin. İHH olarak sadece 40 bin yetime bakıyoruz. Bazı misyoner teşkilatlar 3 milyon yetime bakıyor. Onun için herkes bir yetime bakacak şekilde kendi ihtiyaçlarını kısıtlasın. Bizim israf etmeden o yetimlere yardım etmemiz gerekiyor."

- "Türkiye kaybederse, tüm Arap ve İslam dünyası kaybeder"

Mısır'da askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin danışmanı Rıza Fehmi Muhammed de Mursi'nin iş başına geldiğinde, kendi kendine yetecek bir Mısır inşa edeceğini açıklamasının, dış güçleri rahatsız ettiğini söyledi.

Mursi'nin ülke ekonomisini geliştirmek amacıyla, Türkiye ile anlaşma imzalamak istediğini, bu durumun Amerika'nın hoşuna gitmediğini aktaran Muhammed, "Türkiye'de son aylarda olup bitenleri gördükçe, Amerika ve İsrail eliyle Mısır'da neler yapıldıysa, aynısının Türkiye'de de yapılmak istendiğine şahit oluyoruz. Türkiye üzerinde oynanan uluslararası oyunlar o kadar büyük ve tehlikeli ki; size 'dikkat edin!' diyorum. Olacak olanlar bize Türkiye'yi kaybettirirse, sadece Türkiye kaybetmez, tüm Arap ve İslam dünyası kaybeder" diye konuştu.

Muhabir: AYŞE ŞENSOY
Yayınlayan: Ahmet Kayır

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com