Mavi Marmara'da flaş gelişme

Mavi Marmara'da flaş gelişme
İsrailli denetçiler "Netanyahu ve Barak hatalı davrandı" dedi.

İsrail ombudsmanı ve devlet kontrolörü Micha Lindenstrauss, 9 Türk'ün öldürüldüğü 2010 yılındaki Mavi Marmara baskınında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya sert eleştiriler yöneltti. 153 sayfalık raporda, operasyonla ilgili karar sürecinde ciddi hatalar yapıldığı belirtildi.

Lindenstrauss, 2010 yılında Gazze'ye yardım görüten Mavi Marmara gemisine yapılan baskın hakkındaki 153 sayfalık raporunu açıkladı. Lindenstrauss, 9 Türk'ün öldürüldüğü saldırıda, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun operasyonla ilgili karar sürecinde ağır hatalar yaptığını belirtti.

Bugün yayınlanan 153 sayfalık raporda, İsrail hükümetinin Mavi Marmara baskını öncesi tartışma ve karar verme süreçlerinin yüzeysel ve hatalarla dolu olduğu vurgulandı.

Başbakan Netanyahu'nun İsrail ordusunun uyarılarını fazla ciddiye almadığına dikkat çekilerek, Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın Ulusal Güvenlik Konseyi'ni bu konuda yeterince bilgilendirmedikleri de belirtildi.

MUHALEFET SUSTURULDU

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak
ayrıca bu konuda muhalefeti susturmakla eleştirildi.

9 Türk'ün öldürüldüğü Mavi Marmara baskını öncesinde tüm verilerin derinlemesine değerlendirilmediğinin de altı çizildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com