Mavi renk zayıflatıyor

Mavi renk zayıflatıyor
Mavinin doğal bir iştah kapatıcı renk olduğunu belirten uzmanlar, "Zayıf olup kilo almak isteyenlerin mavi renkten uzak durmaları gerekir. Kilo problemi olanların ise evlerini, mutfaklarını maviye boyamaları, onların zayıflamalarına sebep olabilir" dedi

Mavinin doğal bir iştah kapatıcı renk olduğunu belirten uzmanlar, 'Zayıf olup kilo almak isteyenlerin mavi renkten uzak durmaları gerekir. Kilo problemi olanların ise evlerini, mutfaklarını maviye boyamaları, onların zayıflamalarına sebep olabilir' dediler.
Uzmanlar, renklerin insan psikolojisini yakından etkileyen faktörler olduğunu ifade ederek, 'Özellikle ateş kırmızısı kızgınlık anlamına gelir ve kırmızı renk insanda gerilim uyandıran bir renktir. Bu hayvanlarda da böyledir. Örneğin boğalar ve yırtıcı hayvanlarda kırmızı renk saldırma dürtüsünü kamçılar. Mesela yeşil renk özellikle İslam dininde çok makbuldür. Yeşil, cenneti ve güzelliği temsil eder. kırmızı ise ateşi ve cezaları temsil eder. Diğer Musevi dinlerde de yeşile ve açık maviye karşı bir yönelim dikkati çeker. İbadethanelerin seramik ve vitray işlemelerinde ağırlıklı olarak bu renkler göze çarpar' dedi.
Renklerin insan davranışını, yönelimlerini ve psikolojisini önemli ölçüde etkilediğin kesinleştiğini dile getiren uzmanlar, şunları kaydetti: 'Kanada'da yapılan bir araştırmada öğrencilerin başarı grafiklerinin basit renk değişimleri ile yükseltilebileceği gösterilmiştir. Aynı araştırma da davranış bozukluğu gösteren bazı öğrencilerin, sınıfların farklı renklere boyanması ile düzelme gösterdikleri belirlenmiştir. Mavi, en popüler renklerden biri olmasına rağmen yiyeceklerle ilgili konularda mavi kullanılacağında dikkatli olmak gerekir. Çünkü mavi doğal bir iştah kapatıcıdır ve bazı durumlarda itici etki yapabildiğinden kilo almak isteyenlerin mavi renkten uzak durmaları gerekir. Kilo problemi olanların evlerini maviye boyamaları, onların zayıflamalarına sebep olabilir.
Bu sebeple kilo problemi olanların, özellikle yemek odalarını ve mutfaklarını mavi renge boyatmaları gerekmektedir.
Hatta tencere, tava, yemek masası, masa örtüsü gibi mutfak malzemelerinin bile maviden seçilmesi zayıflama için çözüm olabilir. Aynı şekilde müşterilerinin daha fazla yemek yemesini arzu eden restoran işletmecilerinin ise mavi renkten kaçınmaları gerekir. Diğer taraftan kilo almak isteyen zayıf bireylere, hayatlarının her noktasında maviden uzak durmalarını öneriyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com