Mavi ve Beyaz Konak Açıldı

Mavi ve Beyaz Konak Açıldı
Germiyan Sokağı içinde bulunan tarihi konaklardan Mavi Konak'ın restorasyonu tamamlanarak “Aysel Yükselener Sanat ve Tasarım Evi” olarak açıldı.

Germiyan Sokağı içinde bulunan tarihi konaklardan Mavi Konak'ın restorasyonu tamamlanarak “Aysel Yükselener Sanat ve Tasarım Evi” olarak açıldı.
Germiyan Sokağı'nın Kütahya turizmine kazandırılması yönünde yapılan çalışmalar içinde yer alan Mavi Konak'ın restorasyonu tamamlanarak “Aysel Yükselener Sanat ve Tasarım Evi” olarak faaliyete başladı, bina aynı zamanda Kütahya Tanıtım Vakfı olarak da kullanılmakta.
Yapılan açılış törenine Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Mavi ve Beyaz Konak il ilgili davetlilere hiteben konuşan Aysel Yükselener, şehirlerin mimari dokularının kimliklerini ve kişiliklerini yansıttığını belirterek, giderek betonlaşan ve eskiye göre hiç de estetik olmayan kentlerin yanında tarihi değerlerinin de yaşatılması gerektiğine dikkat çekti.
Tarihi değerlerin korunması ve yaşatılması için çaba sarf ettiğini vurgulayan Yükselener konuşmasına şöyle devam etti:''Germiyan Sokak, mimari dokunun, estetik değerlerin, tarihin korunmasının en güzel örnekleriyle yaşatılıyor ve hatta yeni anlamlar da kazanıyor. Konaklara taşınan çinilerimiz ve el sanatlarımız, belki de konakların içlerine en çok yakışan ve orada yaşatılmayı en çok hak eden değerlerimiz. Kentimize gelen konuklara Germiyan Sokakta yaşatılan nostalji hiç unutamayacakları izler bırakıyor.' (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com