Maya çılgınlığı köyü korkuttu!

Maya çılgınlığı köyü korkuttu!
Bugarach köyü, 21 Aralık öncesi güvenlik kuvvetlerinden yardım istedi.

Her ne kadar takvimin 21 Aralık’tan sonraki bölümü bulunsa da, hâlâ dünyanın sonunun bu tarihte geleceğine inananlar, Fransa’nın batısındaki Bugarach köyüne akın ediyor. 21 Aralık’ta doruk noktasına çıkacak ziyaretçilerle baş edememekten korkan köy muhtarı, gerekirse yolları kapatması için güvenlik kuvvetlerinden yardım istedi.

KÖY İÇİN “UFO ÜSSÜ” İDDİASI

Bugarach köyü, Pirene Dağları'nda bir köy. 200 nüfuslu köy, yakın geçmişte civardaki kayalıklarda UFO üssü bulunduğu söylentileriyle de gündeme gelmişti. İddialara göre, daha önce devamı olmadığına inanılan Maya Takvimi'nin sona erdiği 21 Aralık gecesi, yeryüzünde taş taş üstünde kalmayacak, sadece Bugarach köyü ayakta kalacak.

SÖYLENTİLER ÇILGINLIĞA DÖNÜŞTÜ

Söylenti öylesine yayıldı, öylesine dallanıp budaklandı ki, Bugarach’a gidenlerin sayısı katlanarak arttı. Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı havayolu şirketleri, köye gidecekler için tek yön bilet kampanyası başlattı. Yine internette, “dileklerinizi yazdığınız kağıtları, 5 avro karşılığında Bugarach’a gömebiliriz” ilanları çıkıyor.

İZDİHAM KAYGISI

Bugarach muhtarı ise, yaşanabilecek izdihamdan kaygılı. Bugarach muhtarı, “Mesajım çok açık. Bugarah’a gelmeyin. Burada görecek birşey yok. Sadece polisler olacak” dedi.

"BAZI KİŞİLER İNTİHAR EDEBİLİR"

Güvenlik kuvvetleri, 21 Aralık’ta köye 300 ila 3 bin kişinin akın edebileceğini, bunun için hazırlık yaptıklarını duyurdu. Bazı kişilerin, köyde intihar girişiminde bulunacaklarından da kaygı duyuluyor. Köy halkı açıkça, şimdiye kadar sakin bir yaşam sürdüklerini, sokaklarda yabancıları görmekten hoşlanmayacaklarını söylüyor.

“21 ARALIK’TA KÖTÜ SÜRPRİZLE KARŞILAŞABİLİRLER"

Basın mensupları da, köye gitmek isteyenlerin 21 Aralık’ta kötü bir süprizle karşı karşıya kalabilecekleri, köyün tamamen girişe yasak bölge ilan edilebileceği uyarısında bulunuyor.

KIYAMET SENARYOLARI HER DAİM GÜNDEMDE

Daha önce Maya takviminin 21 Aralık 2012′de bittiği ve dünyanın sonunun da bu tarihte geleceği iddia ediliyordu. Mayıs ayında ise, Guatemala’nın yağmur ormanlarındaki antik Maya kenti Xultun’da, Haab olarak bilinen takvimin sonrasına ilişkin yeni bir takvim bulunmuştu. Uzmanlar da keşfi, “Maya takvimi, milyonlarca, milyarlarca yıl devam edecek. Hatta, aklımıza bile getiremeyeceğimiz süreler boyunca devam edecek” açıklamasıyla duyururken, sonsuz denebilecek kadar uzun bir dönemi içerdiği vurgusu yapmıştı. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com