'Maymunlar' zirveyi kaptırdı!

'Maymunlar' zirveyi kaptırdı!
'The Help', 20.5 milyon dolarlık hasılatla birinci sırayı kaptı...

Geçen hafta “Maymunlar Cehennemi: Başlangıç”ın ardından ABD ve Kanada gişelerinde ikinci sırada yer alan “The Help”, bu hafta sonu yapılan ön tahminlere göre 20.5 milyon dolarlık hasılatla birinci sıraya geçti.

DreamWorks Pictures şirketinin filmi olan “The Help”, Afrika kökenli Güneyli hizmetçilerin hikâyesini anlatan bir dönem dramı. Başrollerini Viola Davis, Emma Stone ve Octavia Spencer'in oynadığı film, Kuzey Amerika toplam hasılatını 71.8 milyon dolara çıkarttı.

FISILTI GAZETESİ SEYİRCİYİ ARTIRIYOR
Kathryn Stockett'in romanı “The Help”, fısıltı gazetesi sayesinde çok satar listelerine giren bir roman olarak biliniyor. Dağıtımcılar aynı fısıltı gazetesinin şimdi de film için çalıştığını düşünüyorlar.

Büyük stüdyo filmlerinin ikinci hafta sonu rakamları, genellikle ilk hafta sonuna oranla yarı yarıya az olurken, “The Help”teki düşüş oranı sadece yüzde 21. Ayrıca bir filmin, ikinci hafta sonunda box office sıralamasında ilk sıraya geçmesi de nadir görülen bir durum. “The Help”in geçtiğimiz cuma günü gösterime giren “Spy Kids: All the Time in the World” ve “Conan the Barbarian” gibi gişede iddialı filmleri geçmesi başarısının somut bir kanıtı olarak gösteriliyor.

19-21 AĞUSTOS ABD KANADA GİŞELERİ


1. The Help - 20.5 milyon dolar
2. Maymunlar Cehennemi: Başlangıç - 16.3 milyon dolar
3. Spy Kids: All the Time in the World - 12 milyon dolar
4. Conan the Barbarian - 10 milyon dolar
5. Fright Night -  8.3 milyon dolar

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com