Mazhar Alanson'dan Bomba İtiraf!

Mazhar Alanson'dan Bomba İtiraf!
Mazhar Alanson, Afrika gezisinde gördüğü Gülen okullarını övdü, Sufi projesiyle ilgili bomba itiraflarda bulundu...

HABERTÜRK TV'de Ceren Akdağ Şahin'in sunduğu 'Hayatın İçinden' programına katılan Mazhar Alanson, bomba bir itirafta bulundu ve 'İslamcı algılanacağı için" Sufi projesinden vazgeçtiğini açıkladı.

Yenikapı Mevlevihanesi'nde gerçekleşen yayında, Alanson kitabı 'Mazhar Olmak'ı, tasavvuf müziği üzerindeki etkisini, yurtdışı seyahatlerinde karşılaştığı manzaraları Ceren Akdağ Şahin'e anlattı.

İşte programdan satırbaşları;

SUFİ PROJESİNİ YAPSAM İSLAMCI ALGILANACAKTIM : Sufi projesi hep siyasi anlamda çekiliyor bizde... Ben sanki bir şeye yakınmışım gibi algılandı.. Farklı anlayışlar.. İslamcı algılandım... Sanatçı olarak bunlara kulak vermiyorum.. Sufi projesi hala ortaya çıkabilir.. Rafa kaltı diyemeyiz ama islamcı olucam diye eleştilerden dolayı çıkmıyor.. Ama bir gün olacak..

BERABER OTURMAYI ÖĞRENMELİYİZ:
 "Danimarka'da da birbirini sevmeyen insanlar var, bir arada yaşıyor.. Yani sadece Türkiye böyle değil.. Zannediliyorki sadece Türkiye'de böyle.. Biz de inşallah bunu yapacağız.. Mevlana'nın ülkesindeyiz.. Sevmek lazım.. Ama işte öyle bir şey olmuyor.. Madem birbirini sevmiyorsun o zaman da yan yana oturmayı öğreneceksin...

GÜLEN OKULLARINI İSİM VERMEDEN ÖVDÜ: Seyahatleri sırasında gittiği her yerde mutlaka bir Türkle karşılaştığını söyleyen Mazhar Alanson, bir Afrika ziyaretinde Türk okulları görmekten mutlu olduğunu söyledi. Gülen okullarından birine rastlayan Alanson, bunu ile getirmedi ama o okulları görmekten gurur duyduğunu ifade etti. 

TABİ Kİ MİLLİYETÇİYİZ: Bir İrlanda, bir Fransız milliyetçiliği farklı.. Tabiki milliyetçiyiz, tabiki müslümanız.. Bunlar gerçekler.. Ama samimi söylüyorum Türk insanının zekası, kıvraklığı çalışma şekli farklı... Daha afaca, daha aklı çalışır..

İPEKÇİ'YE MARDİN'İ BIRAKMAM: "Bundan sonra ilk yer Türkiye ve Mardin olacak... Cemil İpekçi'ye Mardini bırakmam. 

Mazhar Alanson "Bodrum'da yaşar mısınız?" sorusuna ilginç karşılık verdi. "Hayır Bodrum'da yaşamak" diyen Alanson, "Bodrum'a gitmek Mazhar Baba lakabını kabul etmek gibi... Bodrum'a gitmektense Zanzibar'a giderim daha iyi" dedi.

MFÖ'nün 2011 yılında 40. yılını kutlayacağını söyleyen Mazhar Alanson, bir solo albüm çıkartmayı istediğini ancak grubun 40. yılı dolayısıyla henüz karar veremediğini söyledi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com