MEB'den öğretmenlere skandal yazı!

MEB'den öğretmenlere skandal yazı!
İlçe Milli Eğitim Müdürü, okullara bir yazı göndererek, öğretmenlere ilginç uyarılarda bulundu.

İstanbul Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere bir tebligatname göndererek, “Devlet büyüklerimize ve değer yargılarımıza saygısızlık yapmayın, siyasi içerikli konuşmayın” diye uyardı.

ERDOĞAN “ABLA ABİLER EVLERİ GEZİYOR” DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan vatandaşlara “Paralel yapı evinize de gelebilir. Bazı ablalar evlerinize gelebilir. Siz bunlara ne diyeceksiniz? Biz halimizden memnunuz diyeceksiniz.” diyerek seslenmişti. İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün bu yazısında da okul müdürlerine “Bazı öğretmenlerin veliler ile tanışma bahanesiyle evlere ziyaret yaparak siyasi çalışmalarda bulunduğu hakkında şikayetler gelmektedir” denildi.

10 Mart 2014 tarihli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu imzasıyla, okullara gönderilen yazıda, bazı öğretmenlerin devlet büyüklerine saygısızlık ettiği, siyasi içerikli konuşmalar vb faaliyetlerde bulunduğuna dair şikayetlerin geldiği belirtilirken, okul müdürlerine de öğretmenleri uyarmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Okullara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Devlet büyüklerimize ya da değer yargılarımıza saygısızlık yapıldığı, siyasi içerikli konuşmalar ve benzeri faaliyetler sergilendiği, bazı öğretmenlerin veliler ile tanışma bahanesiyle evlere ziyaret yaparak siyasi çalışmalarda bulunduğu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazılı ve sözlü şikayetler gelmektedir.

Okul/Kurum Müdürü arkadaşlarımın, öğretmenler ve öğrencilerimizin bu tür yanlışlara düşmemeleri  hususunda gerekli uyarıyı yapmaları, “Okulu Okul Müdürü Yönetir” ilkesinden hareketle daha dikkatli olmalarını rica ederim.”


İşte o belge:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com