MEB’den skandal mesaj

MEB’den skandal mesaj
Milli Eğitim Bakanlığından velileri şaşırtan bir mesaj göndeildi.

Eğitim-İş “Kız çocuklarınızı kontrol altına alın, erkekleri rahat bırakın” diyen MEB'in tüm personelini istifaya çağırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) velilere öyle bir mesaj gönderdi ki zaten baskı altında olan kız çocuklarına daha da fazla psikolojik şiddet önermeyi 'tavsiye' etti.

CİNSİYETE GÖRE MUAMELE

MEB, e-okul sistemiyle öğrencilerin devamsızlık, not sistemi, sınav tarihi gibi bilgileri velilerle paylaşılırken bu kez 8383 numarasından cep telefonlarına “kız çocuklarını baskı altına almaları, erkek çocuklarını ise rahat bırakmaları” tembihledi. MEB “Anne-babanın izleme ve kontrol çabalarını artırması, erkek çocukların uzun vadede daha fazla problemli davranış göstermelerine neden olurken, kız çocukların problemli davranışlarının azalmasını sağlamaktadır.

"Çocuğunuza vereceğiniz tepki onun cinsiyetine göre farklı sonuçlara yol açabilir” şeklinde gönderdikleri mesajın uzman psikologlar ve rehber öğretmenler tarafından hazırlandığını iddia etti.

'BİLİM DIŞI'

Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, bu tarz bir düşünce yapısının erkek egemen ve baskıcı zihniyetin ürünü olduğunu belirterek, “Bilimle hiç bir alakası olmayan bu düşünce psikologlar ve rehber öğretmenlerden ziyade AKP'nin kendi düşüncesidir. 

Kız çocuklarının baskı altında tutularak büyütülmesi onların psikolojileri açısından çok kötü bir durumdur. Bu düşünce bilime değil AKP'ye uyar” dedi. Demir MEB'in velilere gönderdiği bu mesajla ilgili olarak “MEB tüm öğrencilerden ve velilerden cinsiyetçi tavırları sebebiyle özür dileyerek istifa etmelidir” şeklinde konuştu.

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com