MEB'den Taraf'a Yalanlama!

MEB'den Taraf'a Yalanlama!
MEB, yaptığı açıklamada, Taraf gazetesinde habere imza atan muhabir için de şu sözlerle eleştirildi...

Milli Eğitim Bakanlığı Mersin'de bir lisede kız öğrencilerin bacakları görülmesin diye, okul sıralarının tahta perdeyle kapatıldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtirken, bunun bir fotoğraf eşliğinde kanıtlandığı izleyen haberler hakkında da bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı, "Kızların Bacakları Perdelendi" ve "Bacaklar Görünmesin Sırası" haberlerle ilgili açıklamasında, "Söz konusu haberde "Mersin'de bir lisede hz öğrencilerin bacakları görünmesin diye tahta perdeyle kapatılan ancak Bakan Çubukçu'nun yok dediği özel sıraları Taraf görüntüledi.' ifadesi kullanılmış ve konuyla ilişkilendirilen bir adet fotoğraf yayınlanmıştır. Taraf Gazetesinin Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar ve Spor Lisesiyle ilgili yaptığı bu haber gerçeği çarpıtmaktan öte bir anlam taşımamaktadır" dedi.

İddialar gündeme geldikten hemen sonra, 11 Ocak günü Mersin İl Mîllî Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin basın mensuplarını okulda gezdirdikleri belirtilen MEB açıklamasında, "Gazeteciler, okulumuzdan görüntü almış ve bu doğrultuda haber yapmışlardır. Bugün olduğu gibi o tarihte de okulda yine aynı sıralar mevcuttu. Basında yer alan haberlerde görüntüler olduğu gibi kamuoyuna yansıtılırken Taraf Gazetesinin 4 gün sonra böyle bir haberi yapmasının nedeni anlaşılamamıştır" denildi. Bakanlık habere şu itirazda bulundu:

"Söz konusu gazete gizli bir şeyi ortaya çıkarmışçasına ve bir gazetecilik başarısına imza atmış gibi haberini okuyucularına duyurmuştur. Oysa, öğrencilerimizin oturduğu sıralar Taraf Gazetesinin iddia ettiği gibi ne tahta perdeyle kapatılmıştır ne de bir eklenti yapılmıştır. Anlaşılan o ki haberi yapan gazeteci uzun bir aradan sonra ilk kez bir okulu ziyaret etmiştir. Zira Türkiye genelindeki okullarımızın hemen hepsinde zaten bu sıralar kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu tür sığ tartışmalardan rahatsızlık duyduğumuzu belirtir, kamuoyunun böyle maksatlı haberlere itibar etmemesini rica ederiz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com