MEB'e bakan dayanmıyor!

MEB'e bakan dayanmıyor!
Nabi Avcı'yı Belediye Başkan adayı yapacak olan AKP yerine İlahiyatçı Mahir Ünal'ı getirecek

Milli Eğitim'de Cumhuriyet tarihinin en çok bakan değiştiren partisi rekorunu kıran AKP yeniden değişikliğe gidiyor. Nabi Avcı'yı Eskişehir'de CHP'li Yılmaz Büyükerşen'in karşısına çıkarmaya hazırlanan Erdoğan yerine belediye başkanlığı döneminden arkadaşı İlahiyatçı Mahir Ünal'ı getirecek.

Sözcü Gazetesi'nin MEB kaynaklarından aldığı bilgiye göre yeni Milli Eğitim Bakanı Mahir Ünal olacak. Yeni değişiklikle 6. kez değişecek olan Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda şimdiye kadar en uzun süre Hüseyin çelik oturdu. Kısa süreler bakanlıkta kalan ve köklü değişiklikler yaparak birçoğunu sonraki döneme aktaramayan bakanlar şimdiye kadar sistemi daha karmaşık hale getirdi.

Sürekli değişen sınav sistemleriyle allak bullak olan öğrencileri yeni bakanla ne gibi değişikliklerin beklediği bilinmiyor. Eskişehir'de en güçlü isim olan Yılmaz Büyükerşen'in karşısına eğitimci bir isim koymak isteyen AKP seçim kazanımları için MEB'te sürekli yaşanan değişime göz yumuyor.

YENİ BAKAN ERDOĞAN'IN BELEDİYEDEN ARKADAŞI

Şimdiye kadar Abdullah Gül’ün başbakanlığı döneminde kısa bir süre Erkan Mumcu'nun oturduğu koltuğa sırayla Hüseyin Çelik, Nimet Çubulçu, Ömer Dinçer ve son olarak Nabi Avcı getirilmişti.

Yeni isim olan AKP Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminden arkadaşı olarak biliniyor. Ünal, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme üzerine yüksek lisans yapan Ünal halen Sosyoloji üzerine doktora yapıyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com