MEB'e suç duyurusu!

MEB'e suç duyurusu!
Türk Eğitim-Sen, fişlemeler için suç duyurusunda bulundu

Geçtiğimiz günlerde Taraf Gazetesi’nin yayınladığı belgelerle ortaya çıkan MEB’de fişleme haberi eğitim camiasına bomba gibi düştü.

Bu belgelerde MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in talimatıyla “Bakanlık Merkez Teşkilatı Yönetici İstatistiği” adı altında fişleme yapıldığı belirtilirken; belgelerde yer alan isimlerin karşısına “Bize yakın değil, sosyal demokrat, MHP’li, F tipi, olumsuz. İHL’li kesime bakışı negatif, görev verilmemeli.” gibi notlar yazıldığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı  fişleme iddialarını yalanlayan bir açıklama yaptı ancak Türk Eğitim-Sen bunu ‘MEB’i temize çıkarmak için yapılan’ yalan bir açıklama olduğunu düşündüğünü belirterek MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve çalışanları Arif Ala, Galip Gülmez hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

İŞTE TÜRK EĞİTİM-SEN’İN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI:

Türk Eğitim-Sen olarak bir gazetenin yayınladığı belgeler üzerine MEB Merkez Teşkilatı çalışanları ile ilgili fişleme yaptıkları gerekçesiyle MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB çalışanları Arif Ala, Galip Gülmez hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusunda bu kişilerin görevlerinin gereklerine aykırı davrandıklarını gösteren kuvvetli delillerin gazetelere kadar düştüğünü, bu kişilerin görev gereği kendilerine tanınmış yetkilerini yasaya aykırı olarak kullandıkları ve çalışanlar arasında ayrımcılık yaptıkları gerekçesiyle CMK’nın 160. Maddesi ışında tespit yapılmasını ve gerekli soruşturmanın başlatılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurulmuştur.”  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com