Meclis 19 Mart'ta Olağanüstü Toplanıyor

Meclis 19 Mart'ta Olağanüstü Toplanıyor
CHP'nin başvurusuna yanıt geldi. Çiçek: "Meclis, 19 Mart'ta toplanacak."

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genel Kurul'u 19 Mart Çarşamba günü saat 15.00'te olağanüstü toplantıya çağıracaklarını bildirdi.

Çiçek, dört eski bakan hakkındaki fezlekelerin savcılık üzerinden Meclis'e geldiğini belirterek, "Bu bir adli faaliyettir. Ceza muhakemesi hukuku çerçevesinde olaylara bakmak lazım" dedi.

ELİTAŞ:"DOSYALAR SAVCIYA GERİ GÖNDERİLSİN"

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise suçlamaların yer aldığı klasörlerin iade edilmesini istedi. "Fezleke farklı, ekinde gelen dosyalar farklı. Şu an 1000'e yakın fezleke var Adalet Komisyonu'nda. Milletvekilleri gitsin, şimdi "içeriğini okuyabilir miyim" desin, "gizlidir" deniliyor. Nasıl okuyabilir; Karma Komisyon kurulup, hazırlık komisyonu kurar ise o da uygun bulursa okunur. Savcılık bu sefer farklı birşey yaptı. Bugüne kadar gizlilik konusu olan bir şey için soruşturma komisyonu gündeme getirilmemişti. Ancak Karma Komisyon kurulduktan sonra , soruşturma komisyonu istenebilir. 

Savcılık, ideolojik olarak dosyaların tamamını göndermiş. Oysa, sadece fezlekeyi gönderip, dosyayı tutması gerekiyordu. Meclis Başkanı'nın şimdi fezlekeyi tutup, ekindeki dosyaları iade etmesi gerekir. Savcılık gereksiz evrakı kendiliğinden göndermiş. Oysa Soruşturma Komisyonu kurulduktan sonra zaten biz belgeleri isteyebilirdik. " dedi.  (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com