Meclis Başkanı açıklaması

Meclis Başkanı açıklaması
Meclis Başkanı Cemil Çiçek TBMM'de açıklama yapacak...

Toplantının açılışında konuşan Çiçek, açılış konuşmasının Anayasa'ya ayırdığını ancak Hakkari'den genel üzücü haberin tüm ülkeyi olduğu gibi kendilerini de derinden etkilediğini belirterek, terörü lanetlediklerini söyledi.

ŞEHİT HABERLERİ SEVİNCİMİZİ GÖLGELEDİ

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısı öncesinde Hakkari'deki terör saldırısını değerlendirdi. Çiçek, terör olayının yeni Anayasa sevincini gölgelediğini söyledi.

Cemil Çiçek, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısında yaptığı açıklamada Hakkari'deki terör saldırılarını değerlendirdi. Kendi ve bu komisyonda görev yapacak siyasiler için heyecanlı bir gün olduğunu kaydeden Çiçek, "Siyasi hayatımızın en önemli, heyecanlı günlerinden birini yaşıyoruz. 'Meclis Başkanı sıfatı ile ve komisyon üyeleri olarak bu çalışmayı birlikte yürütmek hepimiz için büyük bir onurdur' diye bu konuşmaya başlamak istemiştim, ancak yaşadığımız üzücü olaylar, yaşadığımız sıkıntı ve acılar maalesef bu sevincimizi büyük ölçüde gölgeledi. Bu sevincimiz yerine derin bir acıyı ikame etti. Demokrasi kültürünü derinleştirecek, çağdaş Türkiye'nin siyasal ve toplumsal derinliğini güçlendirecek yeni bir Anayasa için birlikte yola çıkıyoruz, böyle ifade etmeyi düşünmüştüm. Ama bu yoldan dönmek de yok." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com