Meclis Genel Kurulu toplandı

Meclis Genel Kurulu toplandı
Meclis Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Sadık Yakut’un başkanlığında saat 15.00’te toplandı.

Genel Kurul’da akşam saatlerinde 4+4+4 teklifinin görüşülmesi bekleniyor. Teklifin geçmesi için adeta alarm veren AKP Grubu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nun 27 Mart -5 Nisan 2012 tarihleri arası aralıksız çalışacağını belirterek tüm bakan ve milletvekillerinden (hafta sonları dahil) yurt içi ve yurtdışı resmi ve özel programlarını TBMM Genel Kurulu'nda olacak şekilde yapmalarını istedi.

AKP TBMM Grup Başkanlığı’nın hazırladığı TBMM gündeminde ise tüm bakanlar, tüm genel başkan yardımcıları ve tüm yönetim kurulu üyelerinin nöbetçi olduğu ifade edildi.

DANIŞMA KURULU’NDA ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Bugün toplanan Danışma Kurulu’nda anlaşma sağlanamadığından Genel Kurul'da AKP, CHP, MHP ve BDP'nin grup önerileri konuşulacak.

AKP’nin grup önerisinde Genel Kurul’un iki haftalık çalışma programı yer alacak. Buna göre temel kanun olarak görüşülecek olan 4+4+4 teklifi üzerindeki görüşmeler bugün başlayacak ve yarın da devam edecek. 27 Mart ve 28 Mart tarihlerinde Genel Kurul, günlük programın bitimine kadar çalışacak. Perşembe günü kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan tasarı görüşülecek. AKP, Cuma günü de 2B olarak adlandırılan Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı'nı getirmeyi planlıyor.
31 Mart Cumartesi günü ise CHP’nin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında verdiği gensoru önergeleri görüşülecek.

Bu arada Danışma Kurulu’nda CHP’yi temsilen İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu katıldı.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com