Meclis Genel Kurulu'nda kavga çıktı!

Meclis Genel Kurulu'nda kavga çıktı!
Gergin geçen iç tüzük görüşmelerinin ardından Genel Kurul'da kavga çıktı!

TBMM Genel Kurulu’nda arbede çıktı. Milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürürken, vekiller birbirlerine yumruk attı.

CHP'li vekillerin kürsü eyleminin ardından sık sık ara verilen oturumdaki tartışmaları kontrol edemeyen Meclis Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Genel Kurulu'nu kapattı. Oturumun ardından CHP'li ve AKP'li vekiller arasında yumruklaşmalarında yaşandığı çok sert bir kavga çıktı. Yaklaşık 10 dakika süren bu gergin anların ardından, milletvekilleri Genel Kurulu'ndan çıkmaya başladı.

Genel Kurul'da 4.5 saati aşan gerginlik sonrasında saat 00.15'te oturum kapandı. Birleşimin kapanmasından sonra Meclis'te kavga çıktı.
 
AKP'nin değişiklik teklifine muhalefet partileri karşı çıkmış, TBMM Başkanı Cemil Çiçek gerginliği çözmek için biri geçtiğimiz günlerde biri de bugün olmak üzere grup başkanvekilleriyle iki kez bir araya gelmiş ancak sonuç alınamamıştı.
   
'ÇİÇEK İSTİFA'
 
Grup başkanvekilleriyle yaptığı toplantının ardından birleşimi açan TBMM Başkanı Çiçek, ''temel kanun'' olarak görüşülen teklifle ilgili soru-cevap kısmına geçeceklerini söyledi.
 
Katip üyenin soru sormak için sisteme girenlerin isimlerini okumaya başlaması üzerine, CHP'liler alkışlı protestolarını sürdürdü.
 
Çiçek, milletvekillerinden soru sormak isteyen varsa sisteme girmesini bir kez daha isteyerek, yoksa teklifin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlandığına karar vereceğini dile getirdi. Bunun üzerine CHP milletvekilleri, ''Çiçek istifa'' diye slogan atmaya başladı.
 
Teklifin tümü üzerinde soru soran olmadığını, bu nedenle teklifin tümü üzerindeki görüşmelerin tamamlandığını ifade eden Çiçek, maddelere geçilmesini oylamaya sundu.
 
Teklifin maddelerine geçilmesinin kabul edilmesinin ardından Çiçek, teklifin birinci bölümünün görüşülmesine başlandığını açıkladı.
 
''Birinci bölüm üzerinde söz isteyen var mı?'' diye soran Çiçek'e, Vural ve CHP'li milletvekilleri tepkilerini sürdürdü.

AKP KÜRSÜYÜ ELE GEÇİRDİ

Yaşanan büyük kavganın ardından AKP’li vekiller kürsüyü ele geçirdi. Uzun süren kavga ve tartışmanın ardından vekiller salondan çıkmadı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Genel Kurul’un kapandığını belirterek vekilleri dışarı çağırdı.

Vekiller uzun süre Genel Kurul Salonun’ndan çıkmadı.

Genel Kurul'daki gergin anların ardından CHP'li vekiller bir basın toplantısı düzenliyor

Ayrıntılar geliyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com