Meclis haftaya gensoruyla başlayacak

Meclis haftaya gensoruyla başlayacak
Meclis haftaya BDP’nin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesiyle başlayacak, 2B yasası ile devam edecek.
Meclis Genel Kurulu’nda, 17 Nisan Salı günü BDP’nin, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında “Nevruz bayramı kutlamaları ile KESK’in eğitim yasasını protesto etkinliklerini genelgeyle yasaklaması, talimatları sonucu güvenlik güçlerinin birçok ilde aşırı şiddet kullanması, iki kişinin ölmesi, yüzlerce kişinin yaralanması ve bini aşkın kişinin gözaltına alınması” gerekçesiyle verdiği gensoru önergesi görüşülecek. Genel Kurul, Salı günü gensoru önergesinin görüşmelerinin tamamlanmasına kadar çalışacak. 
 
2B VE HABERAL YASASI
 
Genel Kurul’un gündeminde geçen hafta görüşmelerine başlanan ve ilk 4 maddesi kabul edilen kamuoyunda 2B olarak adlandırılan Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı ile Haberal yasası olarak nitelendirilen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi yer alıyor. 
 
Genel Kurul'un Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri dışında Cuma günü de çalışması bekleniyor. Cumaya kadar Genel Kurul'da 2B ve Haberal yasasının görüşmelerinin yapılması planlanıyor. 
 
ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR ARAŞTIRMA KOMİSYONU
 
Üstün Yetenekli Çocuklar Araştırma Komisyonu 17 Nisan Salı günü toplanacak. Komisyonun gündeminde; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkililerinin, üstün yetenekli çocuklarla ilgili çalışmalar, sorunlar ve çözüm önerileri konulu sunumu yer alıyor. 19 Nisan 2012 Perşembe günü de Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi, Ankara Fen Lisesi, Ankara Bilim ve Sanat Merkezinde yerinde incelemeler yapılacak. Komisyonun Çarşamba günü yapacağı toplantının gündeminde ise Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanlığından Prof. Dr. Ayşegül Ataman'ın, ihtisas alanıyla ilgili, üstün yetenekli çocukların tespiti ve eğitim sorunları ve çözüm önerileri konulu sunumu bulunuyor. 
 
MERA KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK
 
18 Nisan Çarşamba günü toplanacak olan Meclis İçişleri Komisyonu’nda, Mera Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı yer alıyor. 
 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUN TASARISI
 
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşleri Komisyonu 18 Nisan Çarşamba günü toplanacak. Komisyonun gündeminde İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı ile Erzincan Milletvekili Muharrem Işık'ın, Meslek Hastalıkları ve İşçi Sağlığı Kanun Teklifi yer alıyor. (NSK)
Etiketler: , , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com