Meclis lokantası fiyatlarına zam

Meclis lokantası fiyatlarına zam
TBMM Başkanlık Divanı, meclis lokantasındaki yemek ücretlerine zam kararı aldı.

TBMM Başkanlık Divanı Meclis Başkanı Cemil Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda, milletvekillerinin katıldıkları dil kursları ve eğitim programlarının giderlerinin Meclis bütçesinden karşılanmasına yönelik gündem maddesi kabul edilmedi. Buna göre, milletvekilleri söz konusu eğitim giderlerini kendileri karşılayacak. Toplantıda, meclis lokantasındaki yemek ücretlerine de zam yapılması kararı alındı.

Meclis yerleşkesine gelen ziyaretçilerin giriş çıkışlarında kontrol ve düzeni sağlamak üzere Meclis Dikmen Kapısı'nda kurulu bulunan ziyaretçi giriş kulübesinin kaldırılması ve yerine daha fonksiyonel bir bina yapılması da karara bağlandı.

Toplantıda, Meclis personel sayısının tespit edilmesi amacıyla yapılan çalışma sonucu belirlenen norm kadro cetveli görüşüldü. Buna göre, 4 bin 248 mevcut kadro sayısının, 2 bin 746'ya düşürülmesi kabul edildi. Siyasi parti grupları ve milletvekillerinin emrinde açıktan ve diğer kurumlarda görevlendirilmek suretiyle görev yapan bin 434 personel, norm kadro dışında tutulacak. Norm kadro fazlası personelin hangi ölçütlere göre belirleneceğini tespit etmek üzerede de bir alt komisyon kuruldu. Norm kadro fazlası personelden hak edenlerin emekli edilmesi planlanıyor.

Ayrıca, dört yasama uzmanının yasama faaliyetleriyle ilgili konularda lisansüstü eğitim için, bu yıl içinde yurtdışına gönderilmesi kararı alındı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com