Meclis “MİT”i konuşacak

Meclis “MİT”i konuşacak
Meclis’te bu hafta “MİT” ve 3. Yargı Paketi konuşulacak...

Meclis haftaya MİT Kanunu’nda değişiklik öngören teklif ile başlayacak. Teklifin yasalaşması halinde MİT mensuplarının veya Başbakan tarafından özel bir görevi ifa etmek üzere görevlendirilenlerin; ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren suçları işledikleri iddiasıyla haklarında yapılacak soruşturma da Başbakan’ın iznine bağlı olacak.

Meclis’te bu hafta “MİT” ve 3. Yargı Paketi konuşulacak. Meclis haftaya MİT Kanunu’nda değişiklik öngören teklif ile başlayacak. Teklifin yasalaşması halinde MİT mensuplarının veya Başbakan tarafından özel bir görevi ifa etmek üzere görevlendirilenlerin; ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren suçları işledikleri iddiasıyla haklarında yapılacak soruşturma da Başbakan’ın iznine bağlı olacak.

İÇTÜZÜK GÖRÜŞMELERİNE ARA

Meclis Genel Kurulu’nda bu hafta İçtüzük Teklifi görüşülmeyecek. Geçen hafta yumruklu kavgaya kadar varan tartışmalı oturumun ardından bulunan ara formülle teklifin birinci bölümü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından çalışmalara ara verildi. Buna göre, siyasi partiler arasında yapılacak görüşmelerde İçtüzük Teklifi konusunda uzlaşma aranacak. Ancak Genel Kurul gündemine teklif bu hafta gelmeyecek.

AKP, CHP, MHP ve BDP gruplarından birer kişinin katılacağı heyetin İçtüzük görüşmelerini Şubat ayı sonuna kadar sürdürmesi bekleniyor.

Genel Kurul’un gündeminde Salı günü uluslararası anlaşmalar yer alacak. Ayrıca bu hafta Genel Kurul’da, Çoğaltılmış Fikir ve Sanat Eserlerini Derleme Kanunu Tasarısı da ele alınacak. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com