Meclis otoparkı boşaltılıyor

Meclis otoparkı boşaltılıyor
Meclis Başkanlık Divanı, yapacağı toplantıda, kapalı otoparkta uzun süre park halinde bırakılan araçların tahliye edilmesine ilişkin öneriyi görüşecek.

Meclis Başkanlık Divanı, 22 Şubat Çarşamba günü yapacağı toplantıda, kapalı otoparkta uzun süre park halinde bırakılan araçların tahliye edilmesine ilişkin öneriyi görüşecek.

Meclis Başkanlık Divanı, 22 Şubat Çarşamba günü yapacağı toplantıda, 2011 yılının Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Genel Kurul ve komisyon toplantılarına katılamayıp itiraz eden ve mazeret bildiren milletvekillerinin durumlarını görüşecek.

Başkanlık Divanı’nda, TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı Kanununun 30. maddesine göre kurumlarından aylıksız izne ayrılmak suretiyle çalıştırılan sözleşmeli personele ücret ödeme uygulamasının görüşülmesine dair öneri ele alınacak.

BEKLEYEN ARAÇLAR TAHLİYE EDİLECEK, HER VEKİLE BİR ADET ARAÇ İÇİN KART VERİLECEK

Toplantıda, her milletvekiline ait sadece bir adet aracın kapalı otoparka girişine imkan sağlayan elektronik kart sistemi yapılması ve kapalı otoparkta uzun süre park halinde bırakılan araçların tahliye edilmesine dair öneride masaya yatırılacak.

YENİ NİZAMİYE YAPILACAK

Başkanlık Divanı’nın gündeminde yer alan bir diğer öneri de, inşaatı devam eden yeni milletvekili hizmet binası alanına grup toplantı salonları, TBMM yerleşkesi içerisinde personelin otopark ihtiyacının giderilmesi amacıyla kapalı otopark ve otoparka giriş-çıkışlarda kullanılmak üzere Güvenlik Caddesi tarafında yeni bir nizamiye yapılması için gerekli projelerin hazırlanması, proje revizyonlarının yapılması, bu amaçla her türlü onarım, tadilat, inşaat işlerinin yaptırılması için TBMM Başkanlık makamına yetki verilmesi de var.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com