'Meclis'e gelmezsin koşa koşa Oslo'ya gidersin'

'Meclis'e gelmezsin koşa koşa Oslo'ya gidersin'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Kadın Kolları toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.
CHP lideri terör konusunda Hükümet'e ser çıktı. Kılıçdaroğlu Erdoğan'a 'Meclis'e gelmezsin koşa koşa Oslo'ya gidersin' diye seslendi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu, ÖSYM Başkanı Ali Demir'i de eleştirerek, "Kaç tane skandal yaşandı? Siyasal iktidar, bunun sorumluluğunu üstlenmeyecekse, sorumlularını bulun bari. O işi yapanların arkasında bir siyasal iktidar durursa, bütün o hataların ortağıdır o iktidar. "Ar damarı çatlamış adam' demiştim. Ar damarı çatlamasa zaten o koltuğu bırakır" dedi. 
 
Kılıçdaroğlu, partisinin İl Kadın Kolları Başkanları Çalışma Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşma, eskiden bakanlıklar sınav yapacağında topluca itiraz ettiklerini, ÖSYM'nin yapmasını istediklerini belirtti. Bunun nedenini, "ÖSYM'nin güvenli bir kurum olması, orada torpil olmayacağı" şeklinde açıklayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
 
"Güveni değil, adamı seçtiler; "Benim adamım onun başında olsun'. Kardeşim, senin adamın onun başında olsun da bari nitelikleri tutsun, bari ahlaki değerleri olsun. Kaç tane skandal yaşandı? TUS yapılıyor, kişi kazanıyor, ihtisas yapacak. Yanlışlık yapılmış. Aradan aylar geçmiş. Efendim, senin alanın orası değildi. Sen başka bir alanda ihtisas yapacaksın; çünkü biz yanlış yapmışız. Bunun faturasını kim ödeyecek, sorumluluğunu kim üstlenecek? Siyasal iktidar, bunun sorumluluğunu üstlenmeyecekse, sorumlularını bulun bari. O işi yapanların arkasında bir siyasal iktidar durursa, bütün o hataların ortağıdır o iktidar. İnsanın biraz yüzü kızarır. Ben anlatırken utanıyorum, onlar yaparken utanmıyorlar. Ben "Ar damarı çatlamış adam' demiştim. Samimi söylüyorum, ar damarı çatlamasa zaten o koltuğu bırakır."
 
Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı'nın da yeniden yapılacağını hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yargıçlık sınavı yapılıyor. Sınav soruları satılmış, çalınmış veya verilmiş. Sınav sorularının belli kişilere verildiği açık ve bunlar yargıç olacak. Yani, adalet dağıtacaklar. Bu insanlardan yargıç olur mu? Bunların arkasında duranlarda biz hangi ahlakı anlayacağız, hangi değerleri anlayacağız? Toplumun değerleri diyorlar, CHP değerlere saygılı değilmiş. Bunu söyleyenin alnını karışlarım. Biz toplumun bütün değerlerine saygılıyız, inançlarına, kimliklerine, düşüncelerine, eleştirilerine saygılıyız" dedi.
 
"TBMM DEMOKRASİNİN KABESİDİR"
 
Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, BM'yi "ağlama duvarı"na çevirdiğini söyledi. Bunu içime sindiremediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
"Halkımın da içine sindirdiğini sanmıyorum. AKP'ye oy veren yurttaşların da bunu içine sindirdiklerini sanmıyorum.
 
Terör konusunda yanlış yolda olduklarını söyledik. TBMM, yani bu ülkenin halkının seçtiği milletvekillerinin temsil edildiği bir Meclis varken, onlarca şehit gelirken, TBMM'de milletvekilleri tatil yapamaz, toplanalım, ortak aklı egemen kılalım, oturalım konuşalım dedik. Suriye, terör, İran bunların konuşulması lazım, bunlar iç içe geçti artık. Türkiye'deki terör olayı, uluslararası bir boyut kazanırsa, ilerde çok daha büyük sorunlarla karşılaşırız dedik ve meclise gittik. Onlar gelmediler. Şunu söylemek zorunda kaldık; TBMM yan gelip yatma yeri değildir. O meclisin varlık nedeni, halkın sorunlarını çözmektir, halka gelecek kaygısı yaşatmamaktır, demokrasinin kabesidir orası. Ama gelmediler. Şimdi sormaz mıyız, TBMM'ye sorunu çözmek için gelmezsin, koşa koşa Oslo'ya gidersin."(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com