Meclis'i su bastı!

Meclis'i su bastı!
Ankara'da öğleden sonra başlayan sağanakta, metrekareye 5.8 milimetre yağış düştüğü bildirildi...

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, metrekareye toplam 5.8 milimetre yağış düştü. Bu esnada yaklaşık 3 dakika boyunca da dolu yağdı. Vatandaşların hazırlıksız yakalandığı kuvvetli yağış nedeniyle, trafikte yer yer aksamalar oldu. Bazı yerlerde trafik bir süre durdu.

MECLİS'İN ÇATISI AKTI, KORİDORU SU BASTI

Şiddetli yağmur ve dolu, Başkent Ankara'yı etkisi altına aldı. Yağıştan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de nasibini aldı.

TBMM'nin 4 No'lu kapısından basın bürosuna açılan koridoru su bastı. 4 nolu kapıdan Meclis'e girmeye çalışanlar da zor anlar yaşadı.

Meclis çatısının akması nedeniyle, basın bölümüne giden koridorda su birikintisi oluştu. TBMM Genel Kujrulu'nun tavanı aktı. Meclis görevlileri kova ve bez ile akan tavan için önlem aldı.

Tüm yurtta etkili olan yağışlı hava başkent Ankara'da da etkisi gösteriyor. Öğleden sonra başlayan sağanak yağmur ve beraberinde fındık büyüklüğündeki dolu yağışı Meclis'i de olumsuz etkiledi. Yoğun yağış nedeniyle Meclis'in çatısı aktı. Basın bölümüne giden koridorda su birikintisi oluşurken, tavandaki akıntı, yağmur yağışını aratmadı. Yağışın azalmasıyla, tavandaki akıntı sona ererken, koridordaki sular görevliler tarafından çek-paslarla temizlendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com