Meclis’te 'Avradını göster' kavgası

Meclis’te 'Avradını göster' kavgası
TBMM Genel Kurulu’nda sakin süren görüşmeler, bir anda MHP ile AKP milletvekilleri arasındaki kavgayla karıştı.

AKP Milletvekili Recep Özel’in kürsüde konuşan MHP’li Haydar Akar’a attığı söz üzerine başlayan tartışma, MHP’li Lütfü Türkkan’ın karışmasıyla kavgaya dönüştü.

Özel kürsüdeki Akar’a “O raporları okudun mu, oku da öyle konuş” şeklindeki söz atmasına Akar’ın da, “Okudum meydancı Recep” sözleri bir anda kavgaya dönüştü. MHP sıralarından AKP sıralarına kadar gelen Lütfü Türkkan’ın, “Ne demek meydancı Recep ne göstereceksin” sözleri Genel Kurul’u karıştırdı. Özel’in “Göstereyim gel sana” sözlerine, Türkan’ın “Avradına göster” dediği öne sürüldü. Bu sözler üzerine AKP’liler Türkkan’ın üzerine yürüdü. Salonun ortasına kadar gelen milletvekilleri tartışmaya başlayınca oturuma ara verildi.

Aradan sonra söz alan AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Türkkan’ın AKP sıralarına kadar gelerek Recep Özel’i ölümle tehdit ettiğini ve bariz küfürler savurduğunu belirterek, kınama cezası verilmesini istedi. MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu, olayın bir kısmının ara verildiği için tutanaklara yansımadığını belirterek, yapılanı tasvip etmediklerini söyledi.

Daha sonra söz alan Recep Özel ise “Biz sayın Akar ile her zaman latife yaparız. Ancak sevgi ve savgı çerçevesinin dışına hiç çıkmadık. Ancak malum kişi, buraya kadar gelerek seni Isparta bölgesinde öldürtürüm. Sözlerine buradaki arkadaşlar şahittir. Ettiği küfüre arkadaşlarımda şahittir. o terbiyesizliğin düzeyine inmeye niyetli değilim. Gereğinin yapılmasını istiyorum”dedi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com