Meclis'te darbe komisyonu kurulacak

Meclis'te darbe komisyonu kurulacak
Meclis’te bu hafta darbe ve muhtıralar üzerine bir araştırma komisyonu kurulacak. Milletvekilleri kurulacak komisyonda üç ay boyunca darbe ve muhtıraları mercek altına alacak.

Meclis’te bu hafta darbe ve muhtıralar üzerine bir araştırma komisyonu kurulacak. Milletvekilleri kurulacak komisyonda üç ay boyunca darbe ve muhtıraları mercek altına alacak.

2B GENEL KURUL’A GELİYOR

Meclis Genel Kurulu’nun gündeminde 2B olarak adlandırılan orman özelliğini yitirmiş arazilerinin satışını öngören Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı da yer alıyor.

BDP’NİN GENSORUSU

BDP, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında verdiği gensoru önergesini 5 Nisan tarihinde TBMM Başkanlığı'na sundu. AKP TBMM Grubu’nun, pazartesi günü yapacağı toplantıda gensorunun görüşme günü kararlaştırılacak. Ancak gensorunun bir sonraki hafta görüşülmesi bekleniyor.

KOMİSYONLAR

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Salı günü, Bankacılık Kanunu ile Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Afet Sigortaları Kanunu Tasarısı, Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu Tasarısı ele alınacak.

Adalet Komisyonu’nda Çarşamba günü Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı görüşülecek.
12 Nisan Perşembe günü toplanacak olan Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda,Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu Tasarısı, Adalet Komisoynu’nda da, Tapu Kanunu ve Kadastro Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı yer alıyor.

ÇİN HEYETİ MECLİS’TE

Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Kongresi Başkan Yardımcısı Zhou Tienong ve beraberindeki bir parlamento heyeti, 9 Nisan Pazartesi günü MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ile ayrı ayrı görüşecek.

Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Halk Kongresi Başkan Yardımcısı Zhou Tienong ve beraberindeki parlamento heyeti 10 Nisan Salı günü de TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam ile bir araya gelecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com