Meclis'te Hangi Milletvekili, Yeni Binadan Ayrılıp, Eskisine Dönmek İstedi?

Meclis'te Hangi Milletvekili, Yeni Binadan Ayrılıp, Eskisine Dönmek İstedi?
Meclis'te yeni yapılan Halkla İlişkiler Binası'na sorunlar bitmiyor... Eski odasını bırakmayan CHP Hatay Milletvekili Ali Haydar Öner'den sonra,bu kez MHP'li bir vekilden benzer talep geldi.

ÖZEL | SANSURSUZHABER

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Meclis Başkanlığı'na dilekçe verdi, "yeni binadan memnun değilim, eski binaya taşınmak istiyorum" dedi. Taşınmak istemesinin gerekçelerini de SANSÜRSÜZ HABER'e anlattı...

PROTESTO EDİYORUM!

"Meclis Başkanlığına dilekçe vermemin sebebi, sadece yeni binadaki çalışma şartlarımızın kötülüğü değil. Yüz milyonlarca trilyon buraya gömüldü ve asansöründen tutun, personelimizin çalışma şartlarına kadar birçok olumsuzluğu da ihtiva eden yolsuzluk demeyeyim ama milletin ve devletin kaynaklarını hoyratça kullanan anlayışı protesto ediyoruz. 

TEK BİR MİLLETVEKİLİ BİNADAN MEMNUN DEĞİL!

Yeni bina ne için yapılır? Daha iyi ve daha güzele ulaşmak için, çalışma şartlarının iyileşmesi amacıyla ve milletvekillerinin millete daha iyi hizmet sunması için yapılır. Şimdi bu şartların var olduğunu söyleyebilecek tek bir milletvekili var mı?

MECLİS BAŞKANI DA BEĞENMEDİ

Kaldı ki Sayın Meclis Başkanı da zannediyorum bu yeni binadaki olumsuzluklardan mutlaka rahatsızdır.  

İŞTE CUMHURİYET'İN YAPTIĞI BİNA, İŞTE SİZİN Kİ!

Bir başka açıdan da bakacak olursak Meclis'in estetiği de bozulmuştur. Bir tek benim dönmemle de çözülecek bir durum değil. Ben soruna dikkat çekmek için bu tavrı koydum. 

İktidar partisi olarak, her fırsatta 90 yıllık Cumhuriyeti inkar eden, Cumhuriyetin yaptığı hizmetleri inkar eden, sanki Türkiye Cumhuriyeti miladı 2002’de başlamış gibi her fırsatta kendini ön plana çıkaran zihniyete şunu söylemek lazım; İşte cumhuriyetin yaptığı Meclis binası, işte sizin yaptığınız yeni bina!

ASANSÖR PROMLEMİ YÜZÜNDEN ODAMIZA GİDEMİYORUZ!

Birine misafirlerimiz geldiğinde gezdirirken  övünüyoruz, ötekine kendimiz girmekte zorlanıyor, dakikalarca asansörlerde bekliyoruz. 

SANKİ 'ÇAĞRI MERKEZİ'

Gerek biz, gerek personelimiz millete hizmet için buradayız. Oysa danışmanlarımız ve sekreterlerimizin çalışma ortamı son derece kötü, oturma durumu adeta çağrı merkezi gibi. Sosyal ilişkileri en aza düşüren, adeta eski komünist  devlet anlayışıyla milletvekillerinin ve personelin de birbiriyle iliskisini en aza indiren bir mimari yapı içindeyiz. "

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com