Meclis'te Herkes Yarın Yapılacak Güvenlik Zirvesini Bekliyor...

Meclis'te Herkes Yarın Yapılacak Güvenlik Zirvesini Bekliyor...
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan yumruklu saldırı, Meclis'teki güvenlik önlemelerinin tartışılmasına neden oldu. Yarın yapılacak güvenlik zirvesi öncesi toplanan polisler ve Meclis yetkilileri, yeni önlem paketi hazırladı.

MECLİS'TE YARIN GÜVENLİK ZİRVESİ VAR

Meclis Başkanı Cemil Çiçek, partilerin İdare Amirleri ile yarın güvenlik zaafiyetini önlemek için toplanacak. Onun öncesinde bir hazırlık toplantısı yapıldı. İdare Amirliği ve Koruma Müdürlüğü, kendi önerilerini hazırladı. 

ZİYARETÇİLER HERGÜN RANDEVU İLE GİRSİN

Meclis'e salı günleri dahil her gün randevu sistemi ile girilmesi, Grup toplantılarının arka arkaya değil, güvenliğin sağlanabilmesi için daha uzun aralıklar verilerek, farklı saatlerde ya da günlerde  yapılması öneriler arasında. 

PROTESTOCU GRUPLAR MECLİS'E ALINMASIN

Eylemci grupların milletvekileri tarafından Meclis'e alınmasının engellenmesi, araçlarla girenlerin de güvenlik kontrolünden geçirilmesi gibi önlemler de  yarın toplantıda tartışılacak.

AKP'Lİ İDARE AMİRİ USLU: ”OLAYLARA DAVETİYE ÇIKARAN BİR SİSTEM VAR"

Meclis'e Grup Toplantılarının yapıldığı salı günleri yaklaşık 13 bin kişi giriyor. Kılıçdaroğlu'na saldırının gerçekleştiği gün, girenlerin yaklaşık  4 bininin randevusuz olduğu tespit edildi. AKP'li Meclis İdare Amiri Salim Uslu,  "Her salı böyle. Yani buna davetiye çıkaran bir sistem" dedi. 

"POLİSLER ELİNDEN GELENİ YAPTI"

Polislerin saldırıyı önlemek ve saldırganı yakalamak için ellerinden geleni yaptığını vurgulayan Uslu, bir polisin hastanelik olduğunu ve rapor aldığını belirtti. Uslu, "Emniyetin koruma sistemini sorgulamak doğru değil. Parlamento yerleşkesinden kaynaklanan sorun var" diye konuştu. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com