Meclis'te iki kadın vekil küs!

Meclis'te iki kadın vekil küs!
İçişleri Bakanı Şahin hakkında verilen gensorunun dünkü görüşmeleri sırasında yaşanan gerginliğin taraflarından iki kadın milletvekilini barıştırma girişimi başarılı olmadı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin hakkında BDP'nin verdiği gensoru dün reddedilmişti.

Meclis'teki görüşmelerde, BDP le AKP grubu arasında gerginlik yaşanmış, AKP Grup Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan tarafından 'kadın şiddeti' uygulamakla suçlanmıştı.

Bugün, yine BDP'nin 'medyada ayırımcı yaklaşım ve dil' konusundaki araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında konu gündeme geldi, taraflar birbirini suçladı; barış girişimi sonuç vermedi.

Partisinin önerisi üzerine söz alan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, dünkü birleşiminde çıkan tartışmalar sırasında AK Partili Bahçekapılı'nın, 'fiili saldırıda' bulunduğunu söyledi.

"TERBİYESİZ' DENDİ"

Bunun üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Bahçekapılı, ''Dün burada bazı gergin anlar oldu. Sözlü şiddet yaşadık. Sayın Elitaş, BDP sıralarına giderek bu olayı önlemek anlamında bazı müdahalelerde bulundu.

Ancak buna karşılık kendisine fiili müdahaleye hazırlık anlamında hücum oldu. Ben de oraya gittim. İtişme kakışma oldu. Ben de yerime geldim. Bu sırada Pervin Buldan bana hakaret etti ve bana 'terbiyesiz' dedi. Şiddete karşıyız. BDP milletvekilleri de karşı ama lütfen samimi olsunlar. Nedenini bilmeden, bir kadın milletvekilinin gencecik bir memura, bir delikanlıya tokat atması kadın şiddeti olmuyor, benim burada müdahalem kadın şiddeti oluyor.''

"FİİLİ HAREKET YAPTINIZ..."

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise Bahçekapılı'nın dün yaşananlarla ilgili gerçekleri saptırmaya çalıştığını iddia etti. Buldan, ''Bizim grubumuzun önünde istenmeyen olay yaşandı. Sayın Tuncel araya girerek, erkek vekillerin yerlerine oturması gerektiğini söyledi. Sayın Bahçekapılı, Sayın Tuncel'i elinizle iteklediniz. Yaptığınız hareket yanlıştı. Ona karşı fiili hareket gerçekleştirdiniz. Ben de sizin yanınıza geldim ve 'özür dileyin' diyecektim ki elimi ittiniz ve aynı saldırıyı bana da yaptınız. Sonra size 'terbiyesiz'" dedim.

Sizden özür bekliyorum. Özür dilemediğiniz sürece sizinle ilişkilerimi askıya alacağım ve sizinle konuşmayacağım. Siyaset yapan bütün kadınlardan özür dileyin' diye konuştu.

İKİ TARAF DA ÖZÜR DİLEMEDİ

Tartışmalar üzerine TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, her iki grup başkanvekilinin de birbirlerinden özür dilemeleri için ısrar etti. Buna rağmen, Bahçekapılı ve Buldan özür dilemeyince, Mumcu, ''Öyle anlaşılıyor ki karşılıklı özür dilemekten kaçınıyorsunuz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com