Meclis'te küfür işgal getirdi

Meclis'te küfür işgal getirdi
CHP milletvekilleri, Grup Başkanvekili Muharrem İnce öncülüğünde Meclis kürsüsünü işgal etti.

Meclis’te işgal eylemi yaşandı.

Oturumu yöneten AKP'li Grup Başkanvekili Mehmet Sağlam’ın, CHP Grup Başkanvekii Muharrem İnce’ye küfür ettiği iddiası, tutanaklarla doğrulandı.

Bunun üzerine Sağlam’dan özür dilemesi istendi, Sağlam özür diledi ancak 30-40 kadar CHP’li milletvekili, Muharrem İnce’nin çağrısı üzerine Meclis kürsüsünü işga etti.

Genel Kurul'da, Muharrem İnce, yerinden ayağa kalkarak, Sağlam'a hitaben, ''Sayın Başkan, burada sinkaflı bir söz ettiniz. Televizyonları izleyenler bizden çok daha rahat duyuyor. Şu anda Facebook ve Twitter'de bununla ilgili yorumlar yapılıyor. Sizin ağzınızdan böyle bir laf çıktı mı? Umarım çıkmamıştır'' dedi.

Sağlam, bunun üzerine birleşime ara verdi. Aranın ardından tutanakları okuyan Sağlam, ''Şahsıma yakışmayan bir sözün ağzımdan çıktığı belli oluyor. Böyle bir sözün ağzımdan çıkmaması gerekirdi. Özür diliyorum'' dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, bu sözler üzerine tüm CHP milletvekillerini kürsünün etrafında toplanmaya çağırdı. İnce'nin ayrılana kadar eylemi sürdüreceklerini belirtmesi üzerine Sağlam, birleşimi kapattı.

TIME’DAKİ ERDOĞAN FOTOĞRAFI

Bu arada, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın Başbakan Erdoğan'ın kapak olduğu TIME dergisini TBMM Genel Kurulunda göstermesi, tartışmaya neden oldu.

 

 

Genel Kurul’da söz alan Çıray, Başbakan Erdoğan'ın kapak olduğu TIME dergisini göstererek, ''Şu derginin kapağındaki ruh halini herkesten önceden gördüler. Her gerçek sanatçı gibi malzemesinin ruhuna, gerçek karakteri nüfuz etmiş. Bu fotoğrafta cumhuriyetimizin kurucu liderlerini karalamak için, var olan karanlık bakışları yakalamış. Bu fotoğraf zorba bir ruhun portresidir. Bu karanlık bakışların ardındaki zorbalığı teslim olmayacağız'' dedi.

''BUNDAN SONRA BÖYLE''

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, bazı milletvekillerinin, akıllarından ve dillerinden rahip cübbesini hiç düşürmediklerini belirterek, ''Ne kadar düşkünsünüz rahip cübbesine? Burası Müslüman bir ülke, örnek vereceksen oradan ver'' diye konuştu.

CHP'li Çıray'ı kastederek, ''Burada eleştiri yapılabilir ama burada bir konuşmacı Başbakan'a hakaret ettiği zaman aslında kendi genel başkanına hakaret yapıyor. Biz de aynen bir misliyle mukabele edeceğiz. Hakaret etmeyeceğiz ama acıtacağız'' diyen Canikli, CHP'lilerin latf atması üzerine, ''Tarz ve yöntem olarak bundan sonra böyle'' dedi.

KILIÇDAROĞLU’NUN SSK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Canikli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu 1992 yılında, İstanbul Göztepe Hastanesi genel onarım inşaatını davetiye usulü ile hemşehrisi olan Ali Özcan'ın sahibi olduğu Yapı Üretim A.Ş'ye, 21 milyar 304 milyon lira karşılığında verdiğini kaydetti.

İşin ancak 1998'te bittiğini ve bitiş rakamının da 466 milyar liraya çıktığını belirten Canikli, ''benim genel başkanımdan hesap sorabilmen için önce kendi genel başkanından bunun hesabını sorman lazım'' dedi.

Canikli, Tunceli Sağlık Meslek Lisesi inşaatının da 1993'te gene davetiye usulü ile 23 milyar liraya Tunceli'li bir müteahhide verildiğini ve 1997'de 195 milyar liraya tamamlandığını söyledi.

Nurettin Canikli, ''Takiye deniliyor. 9 yıldan beri iktidardayız. Var mı öyle bir şey? Yok. Bunlar unutulmuştu ama tekrar gündeme getirildi. Takıye anlamına gelecek en ufak bir icraatımız yoktur'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com