Meclis'te "Montaj Komisyonu" Kurulsun Önerisi

Meclis'te "Montaj Komisyonu" Kurulsun Önerisi
Ses kayıtlarının gerçekliğinin araştırılması için Meclis Soruşturma Komisyonu kurulması önerildi. Öneriyi ilk kez Sansürsüz Haber yazdı...

ÖZEL | SANSURSUZHABER

Bugün Türkiye, "Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal'in, evindeki paraları sıfırlamak amacıyla aldığı iddia edilen Şehrizar Konaklarını, o evlerin satın alındığına kanıt gösterilen  para transfer dekontunu, Başbakan Erdoğan'ın tape'lerde iddia edildiği saatte, kızı Sümeyye ile gerçekten telefon konuşması yaptığı haberlerini" konuştu en çok.

MİLLETVEKİLLERİ, SANSÜRSÜZ HABER'E DEĞERLENDİRDİ

Başbakan Erdoğan'ın "montaj/ dublaj" diyerek yalanladığı ses kayıtlarının doğru olduğunun son ortaya çıkan belgelerle kanıtlandığını söyleyen muhalefet milletvekilleri, aksini iddia edenlerin yargıya başvurması gerektiği uyarısı yapıyor.

CHP'Lİ ŞEKER:"ERDOĞAN TİB'DEN BELGE ALSIN!"

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Başbakan Erdoğan'ın, eğer isterse kendi telefon görüşmelerinin ne zaman/kiminle yapıldığına dair  Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan belge alabileceğini ve ancak bu şekilde  o konuşmaların yapılmadığını ispatlayabileceğini söyledi. Şeker, " 'ses kayıtları montaj' diyorlarsa Başbakan hemen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nı arayacaktı. 'Benim yaptığım telefon konuşmalarının saniyesini, dakikasını bildirin' diyecekti. " değerlendirmesi yaptı. Şeker sözlerine şöyle devam etti:

RÜŞVET, BALÇIKLA SIVANMAZ!

"Oysa Başbakan biliyor ki, bu konuşmayı yaptı. O paraların eritilmesi talimatı verdi. Kamuoyu biliyor bunu. Eski Bakan Zafer Çağlayan'a ( rüşvet olarak verildiği öne sürülen) o  saatin teslim edildiğinin belgesi var. Rıza Zarrab'ın banka hesaplarından o tarihlerde çekilmiş para miktarları da belli.  Sümeyye Erdoğan'ı gönderiyor.  Saat 9'da uçağa bindiriyor. Saat 11'de evde oluyor.  Telefonla konuşma saatleri ile kızının  gönderilmesi saati uyuyor. Paranın geri kalanı ile  Çalık Grubu'na  ait konaklardan 6 adet alındığına dair belgeler var. Artık güneş, balçıkla sıvanmaz. Başbakan'ın usulsüz işler yaptığını kamuoyu biliyor. Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler açıkladı. '5-6 puan bizim oylarımızı düşürecek yeni şeyler açıklayacaklar' diye. Demek ki biliyorsunuz kendinizi. Bu ortaya çıkanların hileyle hurdayla ilgisi yok. Savcıların tespit ettikleri tapeler, paraların alınma görüntüleri,görüntülerin ortaya çıkması, kolunda saatin durması herşeyin ispatı. "

"BAŞBAKAN İTİRAF ETTİ"

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger de uluslararası kuruluşlarla yaptığı yazışmalar sonunda ses kayıtlarının montaj olmadığına dair kesin bilgi edindiğini söyledi. 
"Bu işlerin montaj olmadığı görülüyor. Ara bölümler, geçişler, dalga boyu mesafeleri, kayıtların gerçekliğini gösteriyor" dedi.  Başbakan Erdoğan'ın kayıtların gerçekliğini "kriptolu telefonumu bile dinlemişler" sözüyle itiraf ettiğini ifade eden Aksünger, " Temel itiraf budur. Arkasından gelenler bunu pekiştiriyor. Arama kayıtlarının gerçekliği araştırılırken  zaman/mekan, psikolojik ortam ve ses psikolojileri incelenir. Bunların hepsi birbirini tutuyor. " diye konuştu. 

AKSÜNGER: MECLİS'TE "MONTAJ" KOMİSYONU KURULSUN

Hükümet üyelerinin ses kayıtlarının montaj olduğu iddiasını sürdürmeleri halinde en iyi yöntemin Meclis'te bir soruşturma komisyonu kurulması olduğunun altını çizen Aksünger, komisyonun Anayasa Uzlaşma Komisyonu benzeri bir yapıyla, her partinin eşit temsil edileceği sayıya oluşturulması gerektiğini söyledi. "1 ay içinde  kimin ne  yaptığını, montaj ise kimin bunu yaptığını da ortaya çıkarırız, hodri meydan!"  dedi.  

MHP'Lİ ŞANDIR: "BAŞBAKAN YARGIYA BAŞVURSUN!"

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Mehmet Şandır ise bu tür haberlerin Türkiye'nin saygınlığına gölge düşürdüğünün altını çizdi. "Başbakan Erdoğan, hızla yargıya giderek bu dedikoduların gerçek olup/olmadığını ortaya çıkarmalıdır" diye konuştu. 

"Yalanlarla ülkeyi yönetmek mümkün değil." yorumu yapan Şandır, "Başbakan suç üstü yakalanmıştır. Dublaj /montaj diyor ama bunu onun değil,  yargının söylemesi gerekiyor. Yoksa iddiaların altında kalacaktır ve ülkeye zarar verecektir. Ben Başbakana ve hükümete birilerini suçlamak yerine, yargıyı çalıştırmalarını, iddiaların araştırılması sağlamalarını öneriyorum. Ülkeyi böyle yönetmeye devam edemezler. " sözleriyle yargı sürecinin işletilmesi çağrısı yaptı. 

LOĞOĞLU:"SES KAYITLARI, AKP GERÇEĞİ"

Faruk Loğoğlu- CHP Genel Başkan Yardımcısı: "İlk tepkiler, 'montajdı, dublajdı' iddiaları tamamen arkada kaldı, artık her ses kaydının doğru olduğunu bizzat kendileri söylüyorlar. 'Kriptolu telefonumu dinliyorlar' demesi, kendi sesinin telif hakkını almaya çalışması vb. ile  en azından ses kayıtlarının gerçek olup olmadığı konusundaki tartışmayı Recep Tayyip Erdoğan kendisi bitirdi. Ses kayıtlarında ne deniyorsa, AKP'nin gerçeği olduğu ortaya çıktı. Hesabını şimdi vermeyebilir ama bir gün sorulacaktır. "

Burcu ORAL Evren | SANSURSUZHABER.COM

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com